Dobiegł końca remont bloku operacyjnego w kozielskim szpitalu

  • 21.06.2021, 13:12
  • Źródło: SP ZOZ
Dobiegł końca remont bloku operacyjnego w kozielskim szpitalu
W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu oddano do użytku kolejne trzy sale operacyjne modernizowanego bloku zabiegowego. Sala operacyjne: ginekologiczna, urazowo-ortopedyczna i chirurgiczna zaczynają pełnić swoją rolę we wracającej szybko do pełnego funkcjonowania placówce. Sale wyremontowano w ramach środków własnych SP ZOZ.

Z połową czerwca br. dobiegł końca remont trzech kolejnych sal bloku operacyjnego w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Oddano do użytku sale operacyjne: ginekologiczną, urazowo-ortopedyczną i chirurgiczną wraz z niezbędnymi pomieszczeniami technicznymi. Zostały one wyposażone w zaawansowany sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia. Zainstalowano nowoczesne kolumny anestezjologiczne oraz instrumentarium. Dopracowano ciągi komunikacyjne, system śluz, ciągi wentylacyjne oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe zwiększając tym bezpieczeństwo personelu i samych Pacjentów. Po oddanych wcześniej salach okulistycznej i urologicznej wraz z salą wyburzeniową i pomieszczeniami technicznymi stanowią one jednolity zespół nowoczesnego bloku operacyjnego.

Jak informuje Dyrektor Naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu – Jarosław Kończyło – Cieszymy się, że ta wymagająca inwestycja dobiega końca. Bezpieczeństwo pacjentów jest kluczowe, dlatego systematycznie pracujemy nad jego zwiększeniem. Jednocześnie mamy świadomość, iż ważnym jest by personel medyczny posiadał optymalne warunki pracy, szczególnie jest to istotne na bloku operacyjnym. W porównaniu z warunkami pracy i możliwościami technicznymi jakimi dysponowaliśmy wcześniej to jest wielki skok naprzód. Wierzymy że zrealizowane prace wpłyną na poprawę dostępności bloku operacyjnego jak również przyczynią się do zwiększania jakości i intensywności świadczonych usług.

Jak podkreśla lekarz anestezjolog i Kierownik Bloku Operacyjnego zarazem – dr Radosław Masłoń – Zdecydowanie poprawia się jakość warunków pracy jakie mamy. Te sale spełniają już wszystkie standardy, które są wymagane. To w połączeniu z tą częścią bloku operacyjnego, która powstała wcześniej, powoduje zwiększenie wydajności i jakości, a to sumarycznie przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i jakości opieki nad naszymi Pacjentami. Mając takie warunki jak obecnie jesteśmy wstanie zdecydowanie usprawnić funkcjonowanie i przepustowość bloku operacyjnego, a co za tym idzie zwiększyć ilość wykonywanych zabiegów.

Finansowanie remontu przekazanych do użytku wyżej wymienionych 3 sal operacyjnych zostało zrealizowane w całości ze środków własnych wypracowanych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Szpital posiada 8 sal operacyjnych, z czego pięć sal jest wyremontowanych, a trzy sale czekają jeszcze na zmodernizowanie w przyszłości.

Źródło: SP ZOZ

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe