Co zrobić kiedy nieznajomy częstuje słodyczami? Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas wakacji

  • 23.06.2021, 11:06
  • Źródło: Policja
Co zrobić kiedy nieznajomy częstuje słodyczami? Policjanci rozmawiali…
Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej rozmawiali z dziećmi z Przedszkola Nr 18 w Sławięcicach. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej odwiedzili dzieci z przedszkola nr 18 w Sławięcicach. W trakcie spotkania asp. Małgorzata Cisowska i mł. asp. Paweł Szymkowiak przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw oraz nad wodą. Wskazali między innymi jak postępować podczas kontaktu z obcymi, przestrzegając dzieci by nigdy nie oddalały się z nieznajomymi, a także jak wyzywać pomoc.

Rozmawiali również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wyjaśnili przedszkolakom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach. Mundurowi wskazali, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego należy nosić odblaski.

Spotkanie dla dzieci było dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

To nie jedyne działania mające na celu zapewnienie dzieciom bezpiecznego wypoczynku, jakie podejmują kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze ruchu drogowego podczas wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Będą także sprawdzać czy są one przewożone w fotelikach oraz czy mają pozapinane pasy. W trakcie codziennej służby policjanci będą częściej kontrolować miejsca, gdzie dzieci i młodzież spędzają czas. Patrole pojawią się również w rejonach akwenów, oraz w punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych gdzie funkcjonariusze będą prowadzić kontrolę pod kątem sprzedaży ich osobom niepełnoletnim.

Źródło: Policja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe