I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu Złotą Szkołą!

  • 23.06.2021, 11:29 (aktualizacja 23.06.2021, 12:31)
  • Źródło: I LO
I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu…
W ramach I edycji konkursu organizowanego przez Narodowy Bank Polski "Złote Szkoły" uczniowie z klas 2cp i 2ap I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu stworzyli projekt polegający na spotkaniu z ekspertem, nietypowej lekcji ekonomii, łączącej także inne dziedziny oraz debaty o nowoczesnych środkach płatności.

Organizatorzy projektu wykazali się dużym zaangażowaniem, rywalizowali aż z 394 szkołami z całej Polski. Podczas gali finałowej ogłoszono, że I LO w Kędzierzynie-Koźlu otrzymało tytuł Złotej Szkoły.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Do udziału w programie zaproszono nauczycieli i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W szkole, która ubiegała się o tytuł Złotej Szkoły NBP, zawiązywała się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej składająca się z minimum 2 nauczycieli i 5 uczniów (nie było górnego limitu osób w zespole). Na czele drużyny stał nauczyciel koordynator.

Drużyna zdobywała niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowywała pomysły na ich realizację i przeprowadzała zadania programu. Zadania mogły być przeprowadzone w szkole lub w przypadku nauki zdalnej w formie online. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wysyłali relacje z wykonania zadań za pośrednictwem internetowej platformy Złotych Szkół NBP.

Źródło: I LO

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe