Poczują w nogach tę przejażdżkę. Już niebawem trzeci rajd rowerowy Śladami Utopca

  • 23.06.2021, 11:40
  • W
Poczują w nogach tę przejażdżkę. Już niebawem trzeci rajd rowerowy Śladami… Fot. Euro-Country
Sołectwo Sukowice oraz Stowarzyszenie Euro-Country zachęcają do zapisywania się na 3. rajd rowerowy w ramach projektu promującego teren działania Euro-Country, czyli... całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wszystkie pięć gmin wiejskich naszego powiatu zrzeszonych jest w stowarzyszeniu, które swoją siedzibę ma z zamku w Polskiej Cerekwi.

Jednym z projektów własnych stowarzyszenia Euro-Country z Polskiej Cerekwi, mocno nastawionych na promocję naszego terenu, jest gra terenowa „Śladami Utopca". Poza zwiedzaniem powiatu kryje w sobie wyzwanie - w 20 miejscach, które można znaleźć na specjalnej mapce, zlokalizowane są budki z pieczątkami. Zadanie polega na opieczętowaniu specjalnego paszportu lub mapy w każdym z tych miejsc.

Podczas pierwszego - majowego - rajdu do przejechania było niemal 50 kilometrów. Trasa wiosła przez: Jaborowice, Radoszowy, Grudynię Małą, Pawłowiczki i Polską Cerekiew.

Z o wiele krótszą trasą, bo wynoszącą raptem ponad 20 kilometrów, mierzyło się 70 uczestników drugiego, przeprowadzonego w czerwcu, rajdu. Jego uczestnicy zebrali pieczątki w miejscowościach zlokalizowanych w gminach Cisek i Polska Cerekiew: Cisku, Przewozie, Nieznaszynie i Zakrzowie.

Trzecia odsłona wydarzenia w niedzielę 4 lipca. Tradycyjnie start na stacji rowerowej w Sukowicach. Nieco ponad 40-kilometrowa trasa pobiegnie przez Długomiłowice, Gościęcin, Reńską Wieś i Dębową. Po drodze zwiedzanie drewnianego kościółka św. Brykcjusza w Gościęcinie, tajemniczo brzmiące "historyczne ciekawostki i opowieści siostry pustelniczki", a także losowanie prezentów ufundowanych przez Urząd Gminy w Pawłowiczkach.

Zgłoszenia do lipcowego rajdu przyjmują do 7 dni przed terminem wycieczki sołtys Sukowic - tel. 721 920 839 lub biuro Stowarzyszenia Euro-Country - tel. 77 887 30 27, email [email protected] Opłata startowa to 20 zł od każdego uczestnika, a w jej ramach ubezpieczenie, kiełbaska z grilla i napój, a w przypadku awarii roweru fachowa pomoc.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe