Most od 5 lipca zostanie zamknięty na cztery miesiące. Rozpocznie się długo zapowiadany remont

  • 23.06.2021, 12:58
  • Źródło: Urząd Miasta
Most od 5 lipca zostanie zamknięty na cztery miesiące. Rozpocznie się…
Na początku przyszłego miesiąca rusza zapowiadany od dawna remont mostu na ulicy Stanisława Wyspiańskiego. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi 5 lipca i potrwa około czterech miesięcy. Ze względu na skomplikowany zakres robót przeprawa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, a kierowcy będą korzystać z objazdu.

W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont będzie realizowany na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze.

Objazd do ul. Stanisława Wyspiańskiego w Kłodnicy został wyznaczony przez Południową Obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ul. Głubczycką, ul. 24 Kwietnia i ul. Xsawerego Dunikowskiego. Z objazdu będą korzystać także miejskie autobusy. Na czas remontu uruchomiona zostanie dodatkowa linia „W” kursująca od pl. Raciborskiego, przez Koźle, Koźle Port, Kłodnicę i Żabieniec. Z kolei rowerzyści przemieszczający się między Kędzierzynem a Kłodnicą i Koźlem mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez mostek nad rzeką przy ogródkach działkowych prowadzącą do ul. Agrestowej.

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe