Zające są dwa - uroczy widok. "Już dwa dni u nas kicają"

  • 23.06.2021, 13:17
  • W
Zające są dwa - uroczy widok. "Już dwa dni u nas kicają" Fot. archiwum prywatne
Nieopodal bloku przy ul. 1 Maja w Kędzierzynie-Koźlu kica zając. Nie da się go złapać. Być może się u nas zadomowił. Przesyłam zdjęcie z okna - napisała do nas pani Maja.

Okazuje się, że zwierzęta są dwa. - Tak bynajmniej widzieliśmy. Podejrzewamy, że się zadomowiły. Wieczorami pod klatką przesiadują - przeuroczy widok - mówi pani Maja. Dodaje, że w środę sąsiedzi widzieli przez okna, jak atakują je wrony.

O tym, że zwierzę uwiecznione na zdjęciu to jednoznacznie zając, zapewniają nas w Nadleśnictwie Kędzierzyn.

Marek Kłos, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kędzierzyn tłumaczy, że nie wierzy w to, by zwierzęta zadomowiły się w tym miejscu. - Prawdopodobnie za dwa dni, za tydzień same stamtąd odejdą - mówi Marek Kłos. Podkreśla, by nie dotykać zwierząt, zapewnić im spokój. - W tej chwili ludzie mogą je podziwiać, ale niech się nie przyzwyczajają, że zające zostaną na stałe. Zwierzyna - sarny, jelenie, dziki, również zające - lubi nas odwiedzać. Dziś, niestety, to ludzie wkraczają na teren bytowania zwierząt i one się gdzieś muszą podziać. Zające to zwierzęta polne, zatem mogą się pojawić w wielu miejscach. Wykorzystują obrzeża lasów, pola, ale i łączki przy osiedlach - dodaje.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pani od polskiego
pani od polskiego 24.06.2021, 09:51
"bynajmniej" to nie to samo co "przynajmniej" - pan redaktor powinien to widzieć, zanim puścił tekst...

Pozostałe