Drużynowi wicemistrzowie Polski z klubu MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle

• 24.06.2021, 17:44
  • Źródło: Urząd miasta
Drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle wywalczyła srebrny medal podczas 54. Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie. Lepsza okazała się jedynie ekipa CKS Szczecin.

Na sukces końcowy kędzierzyńskiej drużyny złożyły się bardzo dobre, indywidualne występy naszych zawodników. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wśród juniorów młodszych został Maksymilian Topolnicki. Zdobył on dwa tytuły mistrza kraju w konkurencji 100 m z przeszkodami i 100 m ratowanie manekina oraz dwa srebrne medale (50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem).

Karol Rekowski rywalizujący w kategorii młodzików był najlepszy na 100 m z przeszkodami oraz zajmował drugie lokaty w wyścigach 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem.

Żeńska sztafeta WOPR-u w składzie: Paulina Budzińska, Jadwiga Burzyńska, Agata Breitkopf i Joanna Czok wywalczyła dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Wicemistrzami Polski zostali także: Szymon Skrzypiec w konkurencji 100 m z przeszkodami oraz Paulina Budzińska na dystansie dwa razy dłuższym. Nasza zawodniczka dorzuciła też brąz w najtrudniejszej konkurencji zawodów – 200 m super ratownik.

Na najniższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Joanna Czok (100 m ratowanie manekina w płetwach i 50 m ratowanie manekina). Kolekcję medalową uzupełniły Martyna Rigol i Julia Samsel, zdobywając brąz w konkurencji rzutu liną.

Kadrę MUKS WOPR po cenne zwycięstwa poprowadził duet trenerski Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk.

Po powrocie ze Szczecina delegacja drużyny wraz z działaczami klubu spotkała się z prezydentem miasta Sabiną Nowosielską, aby zrelacjonować przebieg tej najważniejszej imprezy ratowniczej w kalendarzu sportowym. Szkolenie dzieci i młodzieży w klubie MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: Urząd miasta