Technik na medal. Sukcesy ucznia ZSTiO w Azotach

  • 24.06.2021, 18:16
  • Źródło: Urząd miasta
Technik na medal. Sukcesy ucznia ZSTiO w Azotach
Zasłużone gratulacje od władz miasta i powiatu zebrał Karol Wilk. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu ma na koncie spore sukcesy.

- Takich ludzi nam potrzeba w Kędzierzynie-Koźlu - powiedziała prezydent miasta Sabina Nowosielska wręczając dyplom gratulacyjny Karolowi Wilkowi. Uczeń ZSTiO w Azotach został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jednak to nie jedyne jego osiągnięcie.

Olimpiada organizowana przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Naczelną Organizację Techniczną oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, to zdaniem specjalistów, jeden z najtrudniejszych tego typu sprawdzianów wiedzy i umiejętności w kraju. Uczeń ZSTiO pokonał w nim blisko 40 uczestników z całej Polski, zajmując trzecie miejsce w branży elektryczno-elektronicznej.

To jednak nie pierwszy sukces młodego mechatronika. Wcześniej Karol Wilk zajął pierwsze miejsce w okręgu na olimpiadzie statystycznej. Był również laureatem konkursu „Elektron” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Teraz, jako laureat olimpiady na stopniu centralnym, ma zagwarantowane przyjęcie na określone kierunki studiów, zgodne z uchwałami senatów uczelni technicznych w Polsce. Jest też zwolniony z pisemnego etapu egzaminu zawodowego.

Poza tym Karol został uhonorowany przez lokalne władze samorządowe odbierając dyplomy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej oraz starosty powiatu Pawła Masełki. Dyrekcja szkoły zgłosiła go również jako kandydata do konkursu „Technik Absolwent Roku”.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe