Zespół lekarzy z kozielskiego szpitala przeprowadził operację pod okiem wybitnego profesora. ZDJĘCIA

  • 24.06.2021, 22:48
  • Źródło: SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle
Zespół lekarzy z kozielskiego szpitala przeprowadził operację pod okiem… SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle
Prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta - Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie był gościem SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Wybitny lekarz przyjechał na zaproszenie kozielskiej lecznicy. 24 czerwca przeprowadził wspólnie z naszym zespołem urologów zabieg u pacjenta chorego na raka stercza (prostaty).

Profesor Piotr Chłosta to wybitny chirurg, specjalista urolog. Od 2008 roku przewodniczący Sekcji Endourologii PTU, a w latach 2002-2014 delegat PTU do Europejskiej Rady Urologii (European Board of Urology). Głównymi kierunkami zainteresowań naukowych i zawodowych prof. Piotra Chłosty są: urologia onkologiczna, endourologia, urologia laparoskopowa oraz nauczanie urologii. Jest autorem lub współautorem m.in.: ponad 250 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych medycznych czasopismach naukowych w kraju i za granicą oraz kilkunastu rozdziałów w książkach. Profesor Piotr Chłosta jest współredaktorem i współautorem pierwszego w Polsce „Atlasu laparoskopii urologicznej”. Wprowadził do rodzimej urologii szereg nowatorskich metod operacyjnych i oryginalnych modyfikacji kilku powszechnie stosowanych sposobów leczenia zabiegowego. Rozwinął minimalnie inwazyjną metodę biopsji mającą zastosowanie w przypadku znacznie zaawansowanego raka pęcherza moczowego oraz współtworzył i wdrożył metodę przezskórnej cystolitotrypsji (PCCL) w leczeniu chorych na kamicę pęcherza moczowego. Profesor Chłosta dysponuje jednym z większych w Polsce doświadczeniem i materiałem w dziedzinie proonkologicznej chirurgii laparoskopowej, między innymi w zakresie radykalnej laparoskopowej prostatektomii i radykalnego laparoskopowego wycięcia pęcherza moczowego z rekonstrukcją dróg moczowych.

To człowiek wielu pasji i wyjątkowej erudycji, ale przede wszystkim wspaniały lekarz i nauczyciel o wyjątkowej wiedzy. Przyjechał szkolić nasz zespół w zakresie techniki laparoskopowej w urologii. Przekazując swoje doświadczenie przeprowadził wspólnie z naszym zespołem urologów zabieg u Pacjenta chorego na raka stercza (prostaty) - prostatektomii radykalnej metodą małoinwazyjną (laparoskopowo).

To metoda leczenia miejscowego i zaawansowanego raka prostaty, polegająca na usunięciu całego gruczołu stercza poprzez kilka niewielkich nacięć na skórze brzucha i wprowadzenie przez nie kamery laparoskopowej oraz innych instrumentów laparoskopowych.

Operacje znikomoinwazyjne - jak podkreślał prof. Chłosta - gwarantują krótszą hospitalizację, szybszą rekonwalescencję, mniejszą utratę krwi, szybszy powrót do aktywności zawodowej i życiowej.

- Miło jest także podkreślić, że zespół naszych specjalistów-urologów w ocenie Pana Profesora - jest jednym z wiodących w kraju i silnie zmotywowanych do przeprowadzania takich operacji. Staramy się z całych sił zmieniać nasz szpital nie tylko remontowo i sprzętowo, ale przede wszystkim myśląc stale o podnoszeniu jakości! Naszych usług podnosić swoje kwalifikacje. Jesteśmy przekonani, że ogromna dawka wiedzy i motywacji jaką otrzymaliśmy od prof. Chłosta wpłynie bardzo pozytywnie na naszą jakość leczenia. Operacje przeprowadził zespół lekarzy urologów, anestezjologów oraz zespół instrumentalny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu pod kierownictwem prof. Piotra Chłosta - poinformował SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dumna
Dumna 29.06.2021, 15:39
Super ! I twardo idziecie do przodu brawo :)

Pozostałe