Mieszkańcy wyczuwali zapach gazu. Interweniowała straż pożarna oraz policja

  • 26.06.2021, 21:25 (aktualizacja 26.06.2021, 22:31)
  • Redakcja
Mieszkańcy wyczuwali zapach gazu. Interweniowała straż pożarna oraz policja Foto. AF
Cztery zastępy straży pożarnej oraz policja zostali zadysponowani na ulicę zwycięstwa po tym, jak w sobotę, 26 czerwca około godziny 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkańcy czują silny zapach gazu.

Na miejscu strażacy sprawdzili gazociąg w pobliżu blokowiska oraz zaparkowane pojazdy, ale nie udało się namierzyć źródła. W ostatnim czasie w tym miejscu prowadzone były prace związane z wymianą rur. Stare rury zostały pocięte i pozostawione na trawniku. To prawdopodobnie z nich dochodzi drażliwy zapach.

- Ten smród jest tak silny, że musimy zamykać okna w mieszkaniu. Nie rozumiem dlaczego nie zabrali tych rur od razu po robocie - relacjonowała Pani Halina, jedna z mieszkanek.

W pozostawionych rurach nie ma już gazu - nie ma takiej możliwości, ponieważ na świeżym powietrzu szybko się ulotnił. Czuć natomiast nawaniacz, który osiadł na ściankach rur.

Nawanianie THT – proces technologiczny polegający na mieszaniu tetrahydrotiofenu z gazem ziemnym w tzw. nawanialniach, w celu nadania mu nieprzyjemnej woni. Nadawanie bezwonnym, niebezpiecznym gazom użytkowym nieprzyjemnego zapachu ma na celu ułatwić wykrywanie nieszczelności instalacji gazowej, co bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Redakcja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe