Z chęcią wracają do aktywności. Gminne zawody sportowe w Roszowickim Lesie i Cisku

  • 29.06.2021, 13:22
  • W
Z chęcią wracają do aktywności. Gminne zawody sportowe w Roszowickim Lesie… Fot. organizatorzy turnieju
Jeszcze przed "ostatnim dzwonkiem" uczniowie z gminy Cisek uczestniczyli w cyklu zawodów sportowych. Rozpoczął się on w Roszowickim Lesie.

Przy tamtejszej szkole, na boisku "Orlik", 16 czerwca rozegrano turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Młodzi rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klas VII-VIII oraz klas VI i młodszych. Udział wzięło osiem drużyn.

W tych samych kategoriach wiekowych konkurowano 21 czerwca podczas indywidualnego turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, rozegranego w hali sportowej w Cisku. W sportowe szranki stanęły 52 osoby.

W tym samym miejscu, ale dwa dni później odbył się turniej gier i zabaw "Mały Olimpijczyk". Uczestniczyły w nim drużyny dziewcząt i chłopców klas I-III. W sumie rywalizowało, dobrze się przy tym bawiąc, 36 zawodników w czterech drużynach.

Uczestnicy zawodów otrzymali słodki poczęstunek i napoje, a zwycięzcy - puchary i statuetki. Organizatorami zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy "UKS Cisek" oraz gminny organizator sportu szkolnego Jan Malik. Nagrody i poczęstunek ufundował Urząd Gminy w Cisku.

Zwycięzcy zawodów. Piłka nożna. PSP Cisek tryumfowała w kategoriach klas VII-VIII dziewcząt i chłopców oraz klas VI i młodszych - chłopców. W kategorii klas VI i młodszych dziewcząt wygrała PSP Łany.

W tenisie stołowym pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach dla uczniów PSP Łany. Wśród chłopców klas VII-VIII najlepszy był Krzysztof Kroker, a wśród dziewcząt - Julia Bursy. W młodszej kategorii tryumfowali: Daniel Stania i Wiktoria Stupek.

Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt, w turnieju gier i zabaw "Mały Olimpijczyk" wygrała PSP Cisek.

***

Uczniowski Klub Sportowy "UKS Cisek" zaprasza na wakacyjne zajęcia tenisa stołowego do hali sportowej w Cisku. Będą one prowadzone w każdy wtorek i piątek w godzinach 10-12. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 2 lipca.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe