Most w Roszowicach będzie nie do poznania. Ale do końca listopada kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

  • 01.07.2021, 11:38
  • W
Most w Roszowicach będzie nie do poznania. Ale do końca listopada kierowcy… W Czy droga zostanie zamknięta? Dziś nic na ten temat nie wiadomo. Zdjęcia ilustracyjne
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu przebudowuje zarządzaną przez siebie infrastrukturę drogową. Jednym z zadań jest remont mostu w Roszowicach w gminie Cisek. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia.

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 427 w Roszowicach potrwają od 5 lipca do 31 listopada. Jak informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy ZDW w Opolu, na razie nic nie wiadomo, by droga miała zostać zamknięta, w grę wchodzą za to zwężenia.

Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy mostu w ciągu drogi nr 427 w Roszowicach - firmą LARIX sp. z o.o. - nastąpiło pod koniec maja. Koszty inwestycji to 928 634,43 zł.

W zakres planowanych prac poza częściową rozbiórką mostu i drogi wchodzą: wzmocnienie istniejącej konstrukcji technologią "relingu", wprowadzenie stalowej powłoki w korycie pod istniejącym obiektem i ponowne profilowanie rowów wraz ze wzmocnieniem skarp. Ponadto drogowcy przebudują skrzyżowanie (typu T), umocnią pobocze i wymienią bariery, a także przebudują zjazdy indywidualne znajdujące się w obrębie mostu.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe