Budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia coraz bardziej realna. To inwestycja za około 130 milionów złotych

  • 02.07.2021, 10:21 (aktualizacja 02.07.2021, 10:25)
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia coraz bardziej realna. To inwestycja…
Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańcom gminy Bierawa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim – to główny cel budowy zbiornika retencyjnego Kotlarnia. Sam zbiornik umożliwi też stworzenie terenu do rekreacji. Teraz inwestycja nabiera realnych kształtów.

1 lipca pod listem intencyjnym w tej sprawie podpisali się przedstawiciele gmin: Bierawa, Kuźnia Raciborska, Wód Polskich oraz Lasów Państwowych. Przedstawiciele naszego samorządu: Paweł Masełko - starosta Kędzierzyńsko-Kozielski i wicestarosta Józef Gisman zaznaczyli, jak ważne dla mieszkańców Bierawy i okolicznych terenów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest to zadanie.

- Dla nas ta inwestycja ma ogromne znaczenie, chodzi o zbieranie wody, retencję, ale też trzeci uboczny efekt turystyczny - powiedział wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury mówił, że to kolejna niezbędna inwestycja dla polepszenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Koszt budowy szacowany jest na 130 mln zł.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe