Więcej pieniędzy dla siatkarzy ZAKSY od głównego sponsora Grupy Azoty ZAK SA

  • 06.07.2021, 18:48
  • Grzegorz Łabaj
Więcej pieniędzy dla siatkarzy ZAKSY od głównego sponsora Grupy Azoty… Konferencja w siedzibie Grupy Azoty ZAK SA
Umowa z głównym sponsorem klubu ZAKSA na czas nieokreślony, zwiększone finansowanie drużyny siatkarskiej o blisko 10 procent oraz premia w wysokości 250 tys. złotych za wygranie Ligi Mistrzów. To główne informacje, które przekazano podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Grupie Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn 6 lipca.

Spotkanie odbyło się w siedziba Grupy Azoty ZAK S.A., która jest głównym sponsorem, a także właścicielem klubu. To właśnie wieloletnie wsparcie i zaangażowanie chemicznej spółki pozwala ZAKSIE regularnie walczyć o najwyższe cele na krajowych i międzynarodowych parkietach.

Prezes Grupy Azoty ZAK SA poinformował o premii, która zostanie przekazana klubowi z okazji triumfu w siatkarskiej Lidze Mistrzów i podkreślił, że poziom zaangażowania finansowego spółki wzrasta wraz z poziomem osiąganych wyników sportowych.

- Z uwagi na historyczny sezon w wykonaniu Grupy Azoty ZAKSA, postanowiliśmy przyznać klubowi premię w wysokości 250 tys. złotych za zdobycie najważniejszego europejskiego trofeum. Warto również podkreślić, że w związku z udziałem ZAKSY w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Grupa Azoty ZAK S.A. już od 2019 roku przeznacza dodatkowe środki na wsparcie klubu. Co więcej, od bieżącego roku, dodatkowe finansowanie uwzględniliśmy jako stały element obowiązującej umowy – dzięki temu jej wartość została zwiększona blisko o 10 proc. To realne wsparcie na drodze do osiągania kolejnych sukcesów - przyznał Paweł Stańczyk.

Prezes kędzierzyńskiej spółki podkreślił, że współpraca pomiędzy właścicielem i klubem będzie długoletnia, gdyż stosowna umowa została podpisana na czas nieokreślony.

- Dziękujemy za długoletnią współpracę naszemu właścicielowi i głównemu sponsorowi. Mam nadzieję, że ten dług wdzięczności, który zaciągaliśmy przez lata, w końcu został spłacony naszym wspólnym, wielkim sukcesem w Lidze Mistrzów. Ale mamy nadzieję, że przed nami kolejne sukcesy i to wsparcie, umiejętnie wykorzystamy, aby nadal rywalizować o najwyższe cele - mówił prezes klubu Sebastian Świderski.

W spotkaniu nie mogło zabraknąć reprezentanta drużyny, która wygrała Ligę Mistrzów. - Chciałbym w imieniu zespołu podziękować Grupie Azoty ZAK SA, która wspiera nas od wielu lat. Bez naszego sponsora i właściciela nie byłoby nas tutaj i nie osiągnęlibyśmy tak wiele - podkreślił Krzysztof Rejno.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe