Też podchodzą do akcji z sercem. Druhowie z OSP Maciowakrze włączyli się w pomoc dla Igusi z Pawłowiczek

  • 07.07.2021, 16:17
  • W
Też podchodzą do akcji z sercem. Druhowie z OSP Maciowakrze włączyli się… Fot. OSP Maciowakrze Wystarczyły trzy dni, by kosz zapełnił się zakrętkami
W trzy dni zebrali cały kosz zakrętek. Cel jest szczytny. Pomóc 6-latce z Pawłowiczek. Dziewczynka choruje, ale mimo to zaraża uśmiechem.

Iga Bernacka z Pawłowiczek w marcu skończyła 6 lat. U dziewczynki stwierdzono mutację genetyczną CDKL5. Od września 2019 r. Igusia bierze udział w leczeniu eksperymentalnym.

W celu polepszenia komfortu życia dziewczynki, rodzice chcieliby zakupić córce dziecięcy spacerowy wózek rehabilitacyjny. Kwota ponad 10 tys. zł przerasta jednak możliwości finansowe rodziny. Pomagają ludzie dobrej woli. Choćby wrzucając plastikowe nakrętki do koszy w kształcie serca, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w kilku miejscach naszego powiatu. Pisaliśmy o tym m.in. w materiale Akcja od serca. Zbierają nakrętki dla chorującej Igusi z Pawłowiczek.

Ostatnio do akcji dołączyła również jednostka OSP w Maciowakrza w gm. Pawłowiczki. Serce, jakie stanęło w tym sołectwie, ufundował i wykonał dh Gerhard Tietz. Kosz zapełnił się już po trzech dniach. - Nakrętki przekazaliśmy dla dziewczynki z Pawłowiczek. A teraz zbieramy dalej - powiedział nam Joachim Kubanek z OSP Maciowakrze.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe