Ambitne cele siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA

  • 07.07.2021, 18:00
  • Ł
Ambitne cele siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Krzysztof Rejno - środkowy Grupy Azoty ZAKSA
Wszyscy zdają sobie sprawę, że sezon 2020/2021 w wykonaniu siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla był wyjątkowy i osiągnięte sukcesy trudno będzie powtórzyć w kolejnym. Jednak Grupa Azoty ZAKSA stawia przed sobą ambitne cele.

Podczas konferencji, która odbyła się w Grupie Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn 6 lipca, mówiono nie tylko o finansach, które główny sponsor i właściciel klubu przeznacza na siatkówkę (pisaliśmy o tym tutaj: Więcej pieniędzy dla siatkarzy ZAKSY od głównego sponsora Grupy Azoty ZAK SA), ale też o planach ZAKSY na przyszły sezon.

- W zeszłym sezonie osiągnęliśmy niesamowity sukces. Był to najlepszy sezon w dziejach nie tylko kędzierzyńskiej, ale polskiej klubowej siatkówki. Cztery wielkie finały i trzy zwycięstwa, w tym to najważniejsze w Lidze Mistrzów. Na pewno będzie bardzo ciężko powtórzyć takie wyniki, ale to jest dodatkowa mobilizacja do ciężkiej pracy i walki o najwyższe cele - mówił prezes klubu Sebastian Świderski.

Grupę Azoty ZAKSA do kolejnych sukcesów poprowadzić ma nowy trener Gheorghe Cretu, który zastąpił Nikolę Grbicia (pisaliśmy o tym tutaj: Gheorghe Cretu poprowadzi klubowych mistrzów Europy - Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

- Dla mnie dołączenie do zespołu, który osiągnął tak wiele jak ZAKSA, jest ogromnym wyzwaniem. Z tego miejsca chciałbym pogratulować wszystkim, klubowi, drużynie, trenerom, współpracownikom tych niesamowitych sukcesów z poprzedniego sezonu. Te imponujące rezultaty nie były dla mnie zaskoczeniem, to efekt wieloletniej pracy klubu. Jestem pewien, że również w kolejnym sezonie wszyscy razem będziemy mocno zmotywowani, aby powtórzyć sukces z poprzedniego roku - przyznał nowy szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

W konferencji uczestniczył reprezentant zespołu, który wygrał Ligę Mistrzów. Krzysztof Rejno mówił o wyzwaniach, które czekają jego i kolegów w nowym sezonie.

- Mamy nowego trenera, nowych zawodników. Cele, jak zawsze w ZAKSIE, są ambitne, jednak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Przed nami  dużo pracy, aby sprostać oczekiwaniom. Patrząc na te zeszłoroczne sukcesy nie odczuwamy presji, a raczej dumę. Mam nadzieje, że ciężka praca, jaką wykonamy i nasza motywacja zaprocentują znakomitym wynikiem - zaznaczył środkowy naszej drużyny.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

murwa kać
murwa kać 08.07.2021, 00:14
Większy budżet a coraz słabszy skład. Pytnia z grzybnią.
Kibic
Kibic 08.07.2021, 10:01
Koszty rosną, to potrzeba więcej kasy. Ale bez przesady, że jest tak źle. Kozłowski za Prokopczuka na plus, podobnie jak Kalembka za Zawalskiego czy Żaliński za Depowskiego. Zatorski i Shoji oraz Kochanowski i Huber to podobna klasa. Straty, której nie da się zastąpić, to Toniutti. Taki rozgrywający to skarb.

Pozostałe