Mieszkańcy zablokowali przejazd ulicą, przy której powstał dom. Twierdzą, że droga przebiega przez ich prywatny grunt

  • 09.07.2021, 10:03
  • ART
Mieszkańcy zablokowali przejazd ulicą, przy której powstał dom. Twierdzą,…
Problem z ulicą Ptasią na osiedlu Rogi sięga lat 90, ubiegłego wieku. Mieszkańcy już w 1996 roku sygnalizowali, że droga przebiega przez ich prywatne grunty. Wielokrotnie pisali pisma z prośbą o uregulowania stanu prawnego nieruchomości. Ulica jest częściowo utwardzona, ma kanalizację i oświetlenie. Gdy w ubiegłym roku w jej ciągu powstał dom, a w trakcie budowy wąską ulicą zaczęły jeździć ciężkie samochody budowlane doszło do konfliktu między sąsiadami. Mieszkańcy zbuntowali się i zablokowali drogę z jednej strony.

- Z drugiej strony ulica również zostanie zagrodzona - powiedział nam jeden z mieszkańców. Jeżeli tak się stanie, znajdujący się pośrodku nowo wybudowany budynek zostanie pozbawiony dojazdu od strony ulicy Ptasiej.

- Będziemy latali helikopterem albo skakali o tyczce - żartuje właściciel domu, w którym finalizowane są prace wykończeniowe. Jednak sprawa nie jest wcale zabawna.

- Jestem przygotowany na to, że spotkamy się w sądzie - zaznacza właściciel nieruchomości. W rozmowie z nami potwierdził, że otrzymał informację od właścicieli drugiej części drogi, iż po okresie żniw, również ona zostanie zagrodzona.

W dwóch miejscach kilkusetmetrowego odcinka ulicy Ptasiej stoją od kilku miesięcy znaki informujące, że jest to teren prywatny. Już w ubiegłym roku na wysokości posesji nr 6 powstało ogrodzenie uniemożliwiające przejazd.

Mieszkańcy, którzy blokują drogę, twierdzą, że informowali sąsiada, iż wybuduje dom przy działce, która nie ma własnej drogi dojazdowej. Za grunt, na którym jest sporny odcinek ulicy Ptasiej, płacą podatki.

- W imieniu mieszkańców osiedla proszę o informację dotyczącą stanu prawnego ul. Ptasiej na odcinku od ul. Rajskiej do połączenia z ul. Krzysztofa Baczyńskiego? Na odcinku od ul. Rajskiej do ul. Baczyńskiego jeden z właścicieli działki (na wysokości posesji nr 6) postawił ogrodzenie na drodze i ograniczył możliwość korzystania z przejazdu. Ulica ta posiada nawierzchnię asfaltową i jest uzbrojona w energię elektryczną, kanalizację oraz oświetlenie drogi. Jakie kroki zostaną podjęte w celu umożliwienia mieszkańcom korzystania z przejazdu ul. Ptasią - odniósł się do problemu radny Wiesław Fąfara.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krisskross
krisskross 10.07.2021, 14:40
Czeski błąd lub gazeta nie pisze istotnych faktów?
Alina
Alina 09.07.2021, 15:13
Urząd gminy w trybie pilnym powinien wydzielić działki geodezyjne tworzące tę drogę a następnie je przejąć przymusowo. Oczywiście musi je wykupić za cenę działek w tej okolicy. Właściciele działek mogą się co najwyżej sądzić w sprawie wysokości wartości wykupu.
Co za naród
Co za naród 09.07.2021, 14:33
Czyli jak utwardzili im drogę asfaltem na koszt gminy na prywatnym gruncie to ok, ale jak już sąsiad ma korzystać to problem ? Ok, błąd osoby która to zaprojektowała, ale jak tak im teraz źle bo sąsiad by miał jeździć to niech zwrócą koszty za droge skoro jest ich prywatna teraz
LECHU
LECHU 09.07.2021, 21:04
teraz gmina powinna żadać od właściciela gruntu zwrot kosztów za połozenie asfaltu skoro nie umie sie dogadać z nowo budujacym sąsiadem...Ja nie wiem...skąd tyle nienawiści człowieka wzgledem człowieka
and
and 09.07.2021, 12:07
Nie urząd popełnił błąd tylko urzędnik wydający tą decyzję wobec powyższego to on powinien ponieść wszelki konsekwencje swojego czynu
WM
WM 08.07.2021, 18:43
Jezeli dostal pozwolenie na budowe to znaczy, ze dzialka ma dostep do drogi publicznej. A jezeli je dostal pomimo braku dostepu to znaczy ze urzad popelnil blad

Pozostałe