Cleo, Chylińska, Luxtorpeda i Łąki Łan na Dniach Kędzierzyna-Koźla 2019

  • 24.04.2019, 10:31
  • Ł
Cleo, Chylińska, Luxtorpeda i Łąki Łan na Dniach Kędzierzyna-Koźla 2019 materiały prasowe
Ciekawie zapowiadają się tegoroczne Dni Kędzierzyna-Koźla, które odbędą się w dniach 31 maja i 1 czerwca na zamkniętym odcinku al. Jana Pawła II. Gwiazdami pierwszego dnia będą: Łąki Łan i Luxtorpeda, a drugiego Cleo i Agnieszka Chylińska. Wystąpią też zespoły Drill Stone i Honker z Kędzierzyna-Koźla oraz zwycięzca Koz All Music Festival.

Łąki Łan - jeden z najoryginalniejszych zespołów sceny alternatywnej w Polce, który w swojej muzyce łączy punk z funky i rock z elektroniką, istnieje już 20 lat. Założyli go: Piotr „Mega Motyl” Koźbielski i Jarosław „Poń kolny” Jóźwik, którzy grają w nim do dziś. Dziewięcioosobowy skład i liczne instrumenty to gwarancja niezapomnianego show na żywo.

Luxtorpeda powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha - gitarzysty i wokalisty znanego zespołów: Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił: gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W trakcie nagrywania debiutanckiego albumu do składu dołączył Przemysław Frencel - raper z hip-hopowego składu 52 Dębiec. Punkowo-metalowe granie szybko zyskało mnóstwo fanów, a kolejne, znakomite płyty, liczne nagrody i występy na największych krajowych festiwalach, tylko ugruntowały pozycję Luxtorpedy na rockowej scenie.

Cleo to wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – jednym słowem kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie”, który stał się wielkim hitem. Rok później reprezentowała Polskę na Eurowizji. Jej kariera potoczyła się błyskawicznie, a kolejne albumy i single okryły się platyną. Najnowsze przeboje: „Łowcy Gwiazd” i „Wrrra” to zapowiedź nowej płyty.

Agnieszki Chylińskiej fanom przedstawiać nie trzeba. Obdarzona fantastycznym głosem wokalistka, zaczynała jako nastolatka w zespole ONA. Później zdecydowała się na karierę solową, czego efektem były przebojowe single („Nie mogę cię zapomnieć”, „Wybaczam ci”, „Królowa łez”) oraz trzy albumy studyjne: „Modern Rocking”, „Forever Child” i ostatni „Pink Punk”, który ukazała się w październiku ubiegłego roku. Promował ją singiel pt. „Mam zły dzień”.

Ponadto na dniach miasta wystąpią lokalne zespoły: Drill Stone oraz Honker oraz zwycięzca Koz All Music Festival, którego poznamy podczas majówki w parku Pojednania. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Szczegółowy plan imprezy wkrótce na naszym portalu i plakatach.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Seba
Seba 24.04.2019, 19:42
łąki łan na to czekam :D
Darex11555
Darex11555 24.04.2019, 18:56
Jak zwykLe co roku coraz gorszy repertułar ,zamiast wzorem Głogówka i innych miast zaprośić jakieś zespoły disco poLo tak żeby się pobawić to zafunfowaLi takie badziewie ,miejski ośrodek kuLtury bez pomysłu jak zwykLe ,co roku coraz gorzej ,a chwaLą się że dni miasta zapowiadają się ciekawie ,to bzdura ,bo repertuarowo będą beznadziejnie
Sławek
Sławek 24.04.2019, 21:19
Darek to jedź do Głogówka i nie marudź. Niedawno był Sławomir i jakoś Ciebie nie widziałem ;-)

Pozostałe