Ogromne pieniądze z Norwegii dla Kędzierzyna-Koźla

  • 09.07.2021, 13:09
  • Źródło: Urząd miasta
Ogromne pieniądze z Norwegii dla Kędzierzyna-Koźla
Ponad 3,5 miliona euro dla Kędzierzyna-Koźla! Nasze miasto znalazło się w gronie zaledwie 29 gmin w Polsce, które otrzymają wsparcie w ramach prestiżowego programu „Rozwój Lokalny”. Symboliczny czek od wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy odebrała dziś prezydent Sabina Nowosielska.

Do wyścigu po pieniądze ze środków Funduszy Norweskich i EOG mogło wystartować ponad 250 samorządów z całego kraju. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowano jedynie 54 miasta. Po szczegółowej analizie złożonych wniosków międzynarodowe grono ekspertów wytypowało 29 liderów, którzy otrzymają łącznie 102 miliony euro. Ocena dokumentów trwała ponad rok. Wśród zwycięzców znalazł się projekt Kędzierzyna-Koźla pt. „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu.* Integracja mieszkańców  oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Na jego realizację nasza gmina jako jedyna na Opolszczyźnie otrzyma 3,5 miliona euro.

Dzięki dofinansowaniu nasze miasto będzie mogło zrealizować kluczowe inwestycje, które staną się impulsem do dalszego rozwoju. Fundusze zostaną przeznaczone na realizację polityki integrującej mieszkańców, wspieracie osób niepełnosprawnych, współpracę z organizacjami pozarządowymi czy działania związane z ekologią.

* Słowa „dugnad” nie można przetłumaczyć wprost. To norweski zwyczaj praktykowany od pokoleń, polegający na wzajemnej pomocy sąsiedzkiej, udziale w czynie społecznym, aktywności obywatelskiej.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina
Alina 09.07.2021, 15:19
Czyli miasto nareszcie zbuduje sieć stacji monitorujących poziom zanieczyszczeń (a w szczególności benzenu) we wszystkich dzielnicach Kędzierzyna-Koźla.

Pozostałe