Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Ludzki głos"

  • 11.07.2021, 17:18
  • Ł
Kino Konesera w Heliosie. Seans filmu "Ludzki głos"
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na pokaz hiszpańskiego dramatu i dokumentu Pedro Almodovara pt. „Ludzki głos”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano w poniedziałek 12 lipca o godz. 18.00.

Bohaterka filmu (Tilda Swinton) – zakochana, poniżona, zdesperowana – prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią czy może jednak... happy endem?

Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i wspólnych planach na niedaleką przyszłość.

Film "Ludzki głos" – trwa 30 min, rozmowa Pedra Almodóvara i Tildy Swinton – trwa 47 min.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe