Wakacyjny Klub Młodego Technika. Koło ratunkowe w podzięce dla strażaków z OSP

  • 13.07.2021, 14:43
  • ANKO
Wakacyjny Klub Młodego Technika. Koło ratunkowe w podzięce dla strażaków…
Za sprawą organizowanych przez Klub Młodego Technika z Kędzierzyna-Koźla letnich Warsztatów Marynarskich, które trwały od 5 do 9 lipca, ich uczestnicy nie mieli prawa się nudzić. Jednym z elementów zajęć było bardzo pouczające i pożyteczne szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy.

Szkolenie z 5 lipca zostało przeprowadzone przez strażaków z OSP Oddziału Ratownictwa Wodnego w Koźlu.

- Podczas szkolenia uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak należy zachowywać się nad wodą, poznali i ćwiczyli zasady pierwszej pomocy - mówi Adam Bugiel, który prowadzi zajęcia w ramach Klubu Młodego Technika. - Dzieci mogły spróbować swoich sił rzucając rzutką ratowniczą do celu, ratując specjalnie spreparowanego manekina. Uczestnicy mieli też okazję przeprowadzić kompleksową akcję ratowniczą, rozpoczynając od zabezpieczenia miejsca wypadku poprzez rozdzielenie ról świadkom, przeprowadzenie masażu serca oraz wykorzystanie przenośnego defibrylatora.

W sobotę 10 lipca w podziękowaniu za przeprowadzone szkolenie Klub Młodego Technika przekazał strażakom z OSP koło ratunkowe. Koło jest atestowane, trwałe i odporne na uszkodzenia. W komplecie jest też zasobnik ze specjalnie przygotowaną pływającą liną o długości 30 metrów. Po rzuceniu koła osobie ratowanej można je przyciągnąć do brzegu za pomocą liny.

- Również w pozostałych dniach warsztatów nie zabrakło wyjątkowych atrakcji, wśród których należy wymienić chociażby wizytę w stoczni DAMEN, która była partnerem warsztatów, a także rejs statkiem Silesia i poznawanie znaków żeglugowych. Kolejną ciekawostką było zwiedzanie wnętrz śluzy Kłodnica, której zarządca czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie również było naszym partnerem. Do niezwykle udanych i owocnych należy też zaliczyć wizyty na statku szkolnym Major Sucharski oraz w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, jak również naukę węzłów marynarskich, którą przeprowadzili uczniowie tej szkoły. Dodam tylko, że kozielska „Żegluga” również była partnerem naszych warsztatów, podobnie zresztą jak Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu, dzięki któremu mogliśmy wynająć pracownię na "Szkwale" i popłynąć w górę Odry - nie kryje satysfakcji Adam Bugiel, przypominając, że dzieci podczas zajęć uczyły się też projektowania modeli 3D oraz drukowały modele statków.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii z letnich warsztatów Klubu Młodego Technika.

ANKO

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe