Ciekawostki o ptakach. Spotkanie z Jackiem Karczewskim w kędzierzyńskiej bibliotece

  • 14.07.2021, 10:10
  • Ł
Ciekawostki o ptakach. Spotkanie z Jackiem Karczewskim w kędzierzyńskiej…
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z autorem książek o ptakach Jackiem Karczewskim, które odbędzie się w filii nr 5 przy ul. Damrota 16 lipca o godz. 16.00.

Czy sowy mogą zażywać długich kąpieli i czy widzą w ciemnościach absolutnych? Czy Hedwiga mogła być wieloletnią przyjaciółką Harry’ego Pottera, skoro sowy śnieżne zdecydowanie preferują nomadyczny tryb życia? Z ptakami łączy nas ponad 50 genów odpowiedzialnych za mowę, muzykowanie i śpiewanie. Nasze włosy i paznokcie zbudowane są z tego samego białka, co ich pióra. Łączy nas też zamiłowanie do patrzenia w niebo, gadania na każdy temat oraz skłonność do wiązania się w pary.

Te i inne ciekawostki o ptakach poznamy podczas prelekcji Jacka Karczewskiego, autora książek „Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach” i „Noc Sów”. Spotkanie w filii nr 5 MBP poprowadzi Barbara Górnik.

Opis wydawcy książek:

„Autor jest cały w ptakach: popularyzuje wiedzę o nich, działa dla ich ochrony oraz jako animator środowiska ptakolubów. I to wszystko jest w tej książce – o ptakach barwnie i bardzo osobiście, nie podręcznikowo, ale kompetentnie. Z licznymi nawiązaniami do ich odwiecznej i różnorodnej obecności w realnym oraz kulturowym świecie ludzi i odwrotnie – o coraz większej zależności ptaków od nas, jakże często im szkodzącej. To jest interesująca i kształcąca lektura zarówno dla tych, coraz liczniejszych, już owładniętych „ptasią” fascynacją, jak i tych którzy nie zaznali (jeszcze!) bogactwa przeżyć w tym zauroczeniu.”

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia). Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku MBP.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Moja zielona okolica” – kampania edukacyjno-informacyjna projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III”. Partnerami na rzecz realizacji projektu są: Gmina Kędzierzyn-Koźle, Związek Międzygminny „Czysty Region” i Miejska Biblioteka Publiczna.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe