Budynek dawnej stacji kolejowej w Reńskiej Wsi odżyje. Kompleksowa renowacja i utworzenie klubu malucha - oto cele

  • 14.07.2021, 11:36
  • W
Budynek dawnej stacji kolejowej w Reńskiej Wsi odżyje. Kompleksowa renowacja… Fot. archiwum prywatne Budynek dworca kolejowego w Reńskiej Wsi
Po otrzymaniu pozwolenia budowlanego na renowację obiektu i otrzymaniu dofinansowania do pracy zabrał się projektant. Pracował nad rozwiązaniami, jakie mogą zostać wprowadzone w nieczynnym budynku dworca kolejowego w Reńskiej Wsi.

Pod koniec listopada ub.r. do samorządu napłynęła informacja o pozytywnej decyzji w sprawie przyznania gminie Reńska Wieś dofinansowania w wysokości 660 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom mają powstać w gminie dwa kluby malucha w ramach rządowego programu Klub Maluch+. Zgodnie z zapowiedzią, dzięki realizowanemu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programowi w roku 2021 samorządy utworzą niemal 6,2 tys. miejsc opieki dla dzieci w wieku 1-3 lat.

Gmina Reńska Wieś ogłosiła postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę rewitalizacji budynku byłego dworca PKP z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Maluch+. Oferty można składać do środy 28 lipca.

Rewitalizacja obejmie między innymi wymianę pokrycia dachowego wraz z orynnowaniem, odświeżenie elewacji, a także wymianę instalacji i stolarki okienno-drzwiowej.

Ze szczegółami dotyczącymi zadania można się zapoznać TUTAJ.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe