Zakończyła się czwarta edycja programu Ambasador Marki Grupa Azoty

  • 14.07.2021, 12:53
  • Źródło: Grupa Azoty
Zakończyła się czwarta edycja programu Ambasador Marki Grupa Azoty
Cykle edukacyjne pod hasłem „Chemia od kuchni”, webinaria w ramach Akademii Grupy Azoty, oraz współorganizacja krajowych eliminacji WordSkills Poland – to najważniejsze projekty, które udało się zrealizować w ramach tegorocznej edycji programu Ambasador Marki Grupa Azoty.

Podczas ponad pół roku wspólnych działań ambasadorowie marki wzmacniali pozytywny wizerunek Grupy Azoty w środowiskach akademickich.

W roku akademickim 2020/2021 lider branży nawozowo-chemicznej reprezentowany był na krajowych uczelniach przez czterech ambasadorów, wybranych spośród kilkudziesięciu chętnych. A byli to: doktorantka Wiktoria Tomal (Politechnika Krakowska) – wybrana przez Grupę Azoty S.A oraz studenci: Michał Tolko (Uniwersytet Szczeciński) – wybrany przez Grupę Azoty Police, Katarzyna Tutaj (Politechnika Warszawska) – wybrana przez Grupę Azoty Puławy i Magdalena Zawadzka (Politechnika Śląska) – wybrana przez Grupę Azoty Kędzierzyn.

- W Grupie Azoty doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że proces zdobywania najlepszych pracowników rozpoczyna się już na etapie studiów. Jesteśmy jedną z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie i zależy nam na pozyskiwaniu kadry, która sprosta wyzwaniom, jakie stawia przed nami rynek. Programy takie jak Ambasador Marki Grupa Azoty pozwalają studentom i doktorantom poznać specyfikę funkcjonowania naszej grupy, a nam wyłonić przyszłe talenty - podkreśla Tomasz Hinc, prezes zarządu grupy Azoty S.A.

W ramach poszczególnych projektów ambasadorowie byli m.in. odpowiedzialni za cykl webinariów Akademia Grupy Azoty. Podczas spotkań online omawiane były takie zagadnienia jak: współpraca ze startupami, planowanie nowych produktów czy innowacje na poziomie laboratoryjnym.

- Warto przypomnieć, że polską chemię po odzyskaniu niepodległości tworzyli tacy wybitny chemicy jak Ignacy Mościcki i Eugeniusz Kwiatkowski. Pierwszy z nich był twórcą naszych zakładów, budowniczym polskiego przemysłu chemicznego. Z kolei Eugeniusz Kwiatkowski był dyrektorem fabryk w Tarnowie i Chorzowie. Obydwaj swoją pasję chemiczną odkryli będąc mniej więcej w tym wieku, co nasi ambasadorowie. Setki godzin spędzali w laboratorium, byli wynalazcami. Wierzę, że nasi ambasadorzy już niedługo na stałe zwiążą się z Grupą Azoty i wpiszą się tym samym w sztafetę pokoleń tworzącą polską chemię - podkreśla dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Zwieńczeniem wspólnych działań była współorganizacja eliminacji krajowych WorldSkills Poland w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty w Tarnowie. Zwycięzca eliminacji będzie reprezentować Polskę w Szanghaju w 2022 roku.

- Uczestnictwo w programie Ambasador Marki Grupa Azoty to przede wszystkim niesamowita przygoda, ciekawe projekty i możliwość współpracy z ekspertami z branży nawozowo-chemicznej. Cieszę się, że miałam możliwość promowania marki Grupa Azoty wśród studentów i doktorantów. Podczas programu mogłam z bliska zobaczyć jak wygląda współpraca z najlepszymi w branży. To motywacja do dalszego działania i bezcenna pomoc przy wyborze najlepszej ścieżki rozwoju – przyznała jedna z ambasadorek Katarzyna Tutaj.

Źródło: Grupa Azoty

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe