Śledztwo w sprawie tragicznego porodu zostało umorzone

  • 15.07.2021, 14:48
Śledztwo w sprawie tragicznego porodu zostało umorzone
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu umorzyła śledztwo w sprawie porodu Łucji Kornak. Umorzona została zarówno część związana z narażeniem dziewczynki na utratę życia lub zdrowia, jak i przerobieniem dokumentacji medycznej.

O tym, że śledztwo może zostać umorzone, pisaliśmy już w maju (czytaj: Śledztwo w sprawie tragicznego porodu dobiega końca. Sprawa zostanie umorzona?).

Przypomnijmy, dziewczynka przyszła na świat 24 października 2017 roku ze skrajnym niedotlenieniem mózgu. Znajdowała się w stanie ogólnym skrajnie ciężkim, bez oznak życia. Otrzymała 0 punktów w skali Apgar. Akcję serca przywrócono po 10 minutach reanimacji. Łucja ma już ponad 3,5 roku. Cały czas przebywa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Beta-Med w Chorzowie. Praktycznie nie rusza się i jest pod stałą opieką medyczną.

Sprawą od 2017 roku zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. Końcem czerwca śledztwo zostało zakończone. Prokurator umorzył postępowanie w sprawie narażenia Łucji Kornak na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez spóźnioną decyzję o zakończeniu ciąży przez cesarskie cięcie, skutkującą jej krytycznym stanem zdrowia po urodzeniu.

Umorzona została też druga część śledztwa w sprawie przerobienia przez pracownika personelu SP ZOZ dokumentacji medycznej związanej z przebiegiem porodu.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe