Przy kozielskim Tesco krzątają się już budowlańcy. Sklep ma nowego właściciela i zmieni swoje oblicze

  • 16.07.2021, 10:01 (aktualizacja 17.07.2021, 11:11)
  • ANKO
Przy kozielskim Tesco krzątają się już budowlańcy. Sklep ma nowego właściciela… Na parkingu koło kozielskiego marketu przy ul. Głubczyckiej, pojawiło się już metalowe ogrodzenie. Ruszyły pierwsze prace adaptacyjne na potrzeby nowej sieci handlowej - Netto
Na parkingu przed kozielskim sklepem sieci Tesco pojawiło się już metalowe ogrodzenie, a przy witrynach prowadzone są pierwsze prace, które odmienią wizerunek supermarketu przy ul. Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypomnijmy, Tesco już w zeszłym roku informowało o zamiarach dotyczących sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S, czyli właścicielowi sieci Netto. Transakcja objęła 301 sklepów, dwa centra dystrybucji i główną siedzibę firmy. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do duńskiej grupy detalicznej.

Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł (równowartość 165 mln funtów). Wpływy ze sprzedaży zostały przeznaczone na ogólne cele korporacyjne - informuje Tesco.

Netto, przejmując Tesco Polska, zwiększa liczbę sklepów do prawie 700, stając się jednym z czołowych graczy na polskim rynku, uchodzącym za jeden z największych w Europie.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 (ulepszony koncept dyskontu, poszerzony asortyment, wystrój nawiązujący do estetyki skandynawskiej) nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji.

 

ANKO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe