Ulica Szpaków wkrótce doczeka się remontu. Mieszkańcy przeklinają tę drogę

  • 16.07.2021, 11:23
  • Rafał Pulkowski
Ulica Szpaków wkrótce doczeka się remontu. Mieszkańcy przeklinają tę drogę
Ulica Szpaków łącząca Sławięcice z Miejscem Kłodnickim, to jedna z najgorzej utrzymanych dróg na terenie Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy przeklinają tę drogę, a to jedyny dojazd do Miejsca Kłodnickiego, ponieważ łącznik z Cisową jest w trakcie przebudowy.

- Ta droga od wielu lat jest bardzo zaniedbana. Zawsze tylko łatali te dziury, a to wystarczało na kilka tygodni. Później pojawiały się kolejne dziury. Wieczorami strach tamtędy jeździć. Dwa mijające się samochody mają problem, aby zmieściły się nie zahaczając o pobocze. A teraz, kiedy trwa budowa obwodnicy, to jest nasza jedyna droga, którą możemy wyjechać z Miejsca Kłodnickiego - opowiada Krystyna Serwon.

Mieszkańcy oraz członkowie rady osiedla wielokrotnie dzwonili i pisali w sprawie remontu do starostwa powiatowego, ale jedyną interwencją było zaznaczenie farbą ubytków na drodze.

- Byli tu kilka tygodni temu, zaznaczyli farbą dziury, ale to było tak dawno, że deszcz już zdążył zmyć tę farbę - dodaje Krystyna Serwon.

Jak przekazał rzecznik prasowy starostwa powiatowego Adam Lecibil remont ulicy Szpaków ruszy za około tydzień - zaraz po zakończeniu prac na ulicy Piotra Skargi na osiedlu Pogorzelec.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe