To dla nich przygoda życia. Niezwykły rejs pięknym żaglowcem po Bałtyku dobiega końca

  • 16.07.2021, 14:55 (aktualizacja 16.07.2021, 19:38)
  • Źródło: ZSŻŚ
To dla nich przygoda życia. Niezwykły rejs pięknym żaglowcem po Bałtyku…
Taka praktyka to marzenie. Wprawdzie mamy wakacje, a uczniowie kozielskiej „Żeglugi” są od dłuższego czasu poza domem, to z ich twarzy nie znika uśmiech. Z pokładu Daru Młodzieży podziwiają piękne widoki, po zejściu na ląd odwiedzają ciekawe miejsca, a przy okazji nabywają praktycznych umiejętności, które kiedyś bardzo im się przydadzą.

Wszystko zaczęło się jeszcze w połowie czerwca. Po dotarciu do Trójmiasta uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu już na starcie praktyk, bo 19 czerwca wzięli udział w paradzie żaglowców i jachtów. Była to V Żeglarska Parada Świętojańska i zarazem największa atrakcja 10-dniowego Święta Morza. Kilkadziesiąt żaglowców i jachtów przepłynęło w kawalkadzie z Gdyni do centrum Gdańska. Parada płynęła blisko wybrzeża, więc można ją było obserwować z gdyńskiej Plaży Śródmieście, Bulwaru Nadmorskiego oraz molo w Orłowie i Sopocie. W kawalkadzie popłynęły m.in. Dar Młodzieży, Zawisza Czarny, Pogoria i Generał Zaruski.

Już 20 czerwca kędzierzyńsko-kozielscy uczniowie zahaczyli o Krynicę Morską położoną na Mierzei Wiślanej. W dalszej części praktyk obrali kurs na Tallin i Kłajpedę.

- Opisywana praktyka na Darze Młodzieży rozpoczęła się 18 czerwca. Finał nastąpi 18 lipca. W sumie z naszej szkoły płyną 22 osoby z klasy II żeglugowej po podstawówce. Wcześniej praktyki na tej samej jednostce zaliczyła klasa II żeglugowa po gimnazjum - przypomina dyrektor ZSŻŚ Agnieszka Kossakowska. – W ostatnich dniach Dar Młodzieży zawinął między innymi do Tallina i Kłajpedy. Nasi uczniowie mieli okazję zejść na ląd i zwiedzić zarówno porty, jak i te piękne miasta.

Uczniów, którzy wrócą 18 lipca do kraju, jeszcze w sierpniu czeka dwutygodniowy rejs statkiem szkolnym Major Sucharski po drogach śródlądowych.

- To będzie zaległa praktyka za zeszły rok. Wakacje przebiegają więc bardzo aktywnie, ale po doświadczeniach ze zdalnym nauczaniem nikt z uczniów nie narzeka. Mieli piękną pogodę, ciekawy rejs, więc pozostaną im po tej praktyce niezapomniane wrażenia - kończy dyrektor Kossakowska.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii!

 

Źródło: ZSŻŚ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe