Dwaj twardziele pokonają łącznie 1000 kilometrów. Piechur i rowerzysta uczynią to dla czteroletniej Mai

  • 19.07.2021, 13:52 (aktualizacja 19.07.2021, 14:17)
  • Andrzej Kopacki
Dwaj twardziele pokonają łącznie 1000 kilometrów. Piechur i rowerzysta…
Jeszcze na początku lipca pisaliśmy o planowanym wyczynie naszego byłego redakcyjnego kolegi Marcina Kapery, który zdecydował się na pokonanie dystansu 500 km szlakami górskimi w ciągu 20 dni. Wszystko to z myślą o czteroletniej Mai, która została zmuszona do walki z dużo silniejszym od niej przeciwnikiem. Do Marcina postanowił dołączyć jeszcze jeden „twardziel”.

O akcji podjętej przez Marcina pisaliśmy w artykule pt. Kilometry dla Mai. Piękny gest szansą dla czteroletniej dziewczynki na normalne życie. Okazuje się, że naszego śmiałka postanowił wesprzeć Radosław Dziecic.

- Z ogromną przyjemności chciałbym poinformować, że z 500 km jakie przejdę po Głównym Szlaku Beskidzkim w akcji „Kilometry dla Mai” zrobiło się już 1000 km. Do mojej zbiórki pieniędzy na rehabilitację Mai dołączył Radek. Dokłada on 500 km rowerem ze Świnoujścia , przez Hel do Gdańska. Startuje12 sierpnia, kończy 17-go. Podróż solo, z namiotem, wzdłuż wybrzeża - napisał Marcin Kapera. - Radek Dziedzic, rocznik 78’. Pięć lat temu zaczął biegać dla zdrowia i z czasem przerodziło się w to pasję do sportów wytrzymałościowych. Przebiegł 12 pełnych maratonów, ukończył trzykrotnie triathlonowe zawody na dystansie ½ IronMan oraz w 2018 zawody na pełnym dystansie IronMana. W przyszłym roku planuje kolejne zawody na pełnym dystansie.

Link do pomocy Mai: https://zrzutka.pl/6wmce8

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe