Beata Wójcicka z Kędzierzyna-Koźla zagrała jedną z głównych ról w filmie o Polakach w Holandii. FOTO i WIDEO

  • 20.07.2021, 13:44
  • ART
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samen.pl to 20 minutowy pilot serialu, który podbił już serca ponad 20 tysięcy odbiorców w zaledwie dwa tygodnie od publikacji. W serialu tym, jedną z głównych ról odgrywa pochodząca z Kędzierzyna-Koźla, Beata Wójcicka. Mieszkańcy naszego miasta mogą ją kojarzyć jako Beatę Borak, to jej panieńskie nazwisko, które nosiła zanim wyjechała do Holandii.

Na co dzień księgowa, mama nastolatka, spontanicznie postanowiła zgłosić się do projektu. Nie boi się wyzwań, a ponieważ w Holandii mieszka już kilkanaście lat - idea serialu bardzo jej się spodobała.

- W Samen.pl (samen [saːmə] adv - razem) bierzemy na celownik różnice kulturowe, których jest bardzo wiele, mimo, że nie dzieli nas ocean. Celem nadrzędnym jest jednak próba zrozumienia owych różnic i wyciągnięcie z nich nauki - opowiada o projekcie Monika Stępień, reżyser.

Samen.pl to nie tylko projekt dla emigrantów. Główna bohaterka wyjeżdża do Niderlandów na studia, po których robi karierę w agencji reklamowej, a więc nie jest to typowy cel podróży do Holandii o którym krążą legendy. W serialu twórcy zamierzają zademonstrować nie tylko turystyczne walory tego pięknego kraju ale przede wszystkim pokazać Niderlandy jako miejsce, gdzie czekają ogromne możliwości rozwoju naukowego oraz biznesowego.

To historia o międzynarodowych przyjaźniach, tolerancji, ale czasem również bezpodstawnej wzajemnej niechęci do przezwyciężenia której wystarczy czasem tylko jeden uśmiech...

ART

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe