Trener z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach świata juniorek w siatkówce

  • 21.07.2021, 09:54
  • Ł
Trener z Kędzierzyna-Koźla na mistrzostwach świata juniorek w siatkówce Reprezentacja juniorek zajęła szóste miejsce w mistrzostwach świata. Miłosz Majka stoi drugi z prawej
Polskie siatkarki zajęły szóste miejsce w mistrzostwach świata juniorek, które rozgrywane były w Belgii i Holandii. Jednym z trenerów pracujących z kadrą U-20 był Miłosz Majka z Kędzierzyna-Koźla.

Miłosz Majka jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem. Sam był siatkarzem, a po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży. Pracował w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, MMKS-ie i ZAKSIE. Od kilku sezonów współpracuje również z młodzieżowymi reprezentacjami w siatkówce kobiet.

Ostatnio Miłosz Majka uczestniczył w mistrzostwach świata U-20, jako drugi trener naszej reprezentacji – pierwszym był Wiesław Popik. Polskie juniorki zmagania w turnieju, który trwał od 9 do 18 lipca, rozpoczęły od fazy grupowej, w której pokonały Białoruś i Egipt po 3:0 oraz przegrały z Włoszkami 1:3. Biało-czerwone awansowały do najlepszej ósemki. W drugiej fazie mistrzostw Polki ograły Dominikanę 3:0, ale przegrały z Serbkami 0:3 i ponownie Włoszkami 1:3 i tym samym nie znalazły się w strefie medalowej.

W walce o miejsca 5-8 nasz zespół pokonał Brazylię 3:0, a w pojedynku o piątą lokatę uległ Stanom Zjednoczonym po tie-breaku, choć wygrał dwa pierwsze sety.

- W czwartym secie prowadziliśmy 16:10 i 24:22. Niestety, nasza rozgrywająca skręciła kostkę i trochę nas to wybiło z rytmu. W decydującym secie przegraliśmy 13:15. To na ten moment nasze miejsce na świecie. W 2017 roku nasza kadra również zajęła szóstą pozycję. Wierzę, że niedługo zacznie to procentować. Warto zaznaczyć, że w tym turnieju byliśmy jedyną drużyną, która urwała sety mistrzyniom świat. Wszystkie pozostałe mecze Włoszki wygrały po 3:0 – relacjonuje Miłosz Majka.

Złoty medal zdobyła reprezentacja Włoch, która w finale pokonała w trzech setach Serbię. Brąz dla Rosji.

Teraz przed trenerem nowe wyzwanie. Zakończył pracę w Kędzierzynie-Koźlu i Szczyrku. Od nowego sezonu będzie prowadził siatkarki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Stężycy na Kaszubach.

- Jest tam bardzo mocny ośrodek młodzieżowy oraz pierwsza i druga liga. W obecnym i zeszłym roku w mistrzostwach Polski juniorek Stężyca zdobyła srebro i brąz, a dwie zawodniczki z tego klubu były z nami na mistrzostwach świata – dodał Miłosz Majka.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

J
J 21.07.2021, 11:26
Gratulacje Miłosz!
j.sz
j.sz 21.07.2021, 10:53
Bardzo wielka strata dla środowiska sportowego w Kędzierzynie-Koźlu. Żal młodych trenerów zmuszonych podejmować takie decyzje - czy na prawdę nie było możliwości złożenia oferty trenerowi pracującemu z pasją ?

Pozostałe