Grupa Azoty na różne sposoby wspiera walkę z pandemią koronawirusa

  • 21.07.2021, 12:16
  • Źródło: Grupa Azoty
Grupa Azoty na różne sposoby wspiera walkę z pandemią koronawirusa Foto: Grupa Azoty ZAK S.A. ZAK użyczył swoje samochody placówkom szpitalnym działającym na terenie Opolszczyzny
Grupa Azoty od samego początku pandemii zaangażowała się we wsparcie instytucji i jednostek zwalczających COVID-19. Już w połowie marca 2020 roku zarządy i rady nadzorcze kluczowych spółek grupy, w tym ta z Kędzierzyna-Koźla, podjęły decyzję o przekazaniu po 750 tysięcy złotych darowizny na ten cel. Ale to nie wszystko.

Od tego czasu łączna kwota wsparcia przekroczyła ponad 4 miliony złotych, a spółki do walki z pandemią wykorzystują również dostępne technologie, pozwalające produkować środki minimalizujące ryzyko infekcji. W ramach działań prowadzonych w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, od początku lipca Grupa Azoty została również Partnerem Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Środki od Grupy Azoty są na bieżąco przekazywane w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym zlokalizowanym przede wszystkim w regionach, z których wywodzą się poszczególne spółki. Darowizny mają charakter pieniężny i rzeczowy. Te ostatnie obejmą m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.

Do tej pory Grupa Azoty przekazała ponad 70 tysięcy rękawiczek ochronnych, w tym ponad 60 tysięcy „bezpiecznych rękawiczek” pokrytych warstwą srebra, które wyprodukowano w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty S.A. Tarnowskie Centrum Badawczo-Rozwojowe włączyło się również w inicjatywę #DrukarzeDlaSzpitali i przekazało na jej cel filamenty Tarfuse do druku 3D, z których są produkowanie i dostarczone do szpitali osłony ochronne i gogle. Filament został też bezpłatnie przekazany jako wsparcie projektu pierwszego polskiego respiratora @VentilAid. To projekt typu open source realizowany przez polskich inżynierów i projektantów udostępniających dokumentację respiratora, który można wykonać w dowolnym miejscu za pomocą drukarki 3D i bardzo podstawowych części.

Biorąc pod uwagę zwiększony popyt na środki dezynfekcyjne, wywołany przez COVID-19 oraz ich okresowe niedobory, Grupa Azoty Puławy, należąca do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty podjęła się przygotowania własnych oryginalnych środków dezynfekcyjnych. Łącznie wyprodukowano 230 litrów płynu do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Spółka z Kędzierzyna-Koźla użyczyła kilka samochodów placówkom szpitalnym działającym na terenie Opolszczyzny. Pojazdy były przeznaczone do przewozu próbek do badań, materiałów medycznych, personelu oraz pacjentów. Pisaliśmy o tym tutaj: Grupa Azoty ZAK S.A. użyczyła służbowe auta do walki z epidemią.

ZAK dostarczał też do kozielskiego szpitala podchloryn sodu, służący do kondycjonowania wody. Pisaliśmy o tym tutaj: Dostawy środków chemicznych z Grupy Azoty ZAK S.A. do szpitala w Koźlu. Służą zabezpieczeniu ścieków i ujęć wody.

Źródło: Grupa Azoty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe