Wypoczęli nad Bałtykiem. Członkowie "Aktywnego Seniora" obiecali powrót za rok

  • 21.07.2021, 14:19
  • W
Wypoczęli nad Bałtykiem. Członkowie "Aktywnego Seniora" obiecali powrót… Fot. Aktywny Senior
Nie samym odpoczynkiem stał wyjazd. Grupa seniorów ze Stowarzyszenia Aktywny Senior z Pawłowiczek aktywnie spędzała czas nad Bałtykiem.

Pogoda dopisała, słońce promykami opalało nasze ciała, wiatr rozwiewał włosy, krople deszczu zmywały gorący piasek z naszych stóp - rozpoczyna swą opowieść Maria Plucińska, przewodnicząca "Aktywnego Seniora". -  Było wspaniale, ale to, co dobre, szybko przemija. Za rok jednak musi być jeszcze lepiej, bo to już piąta rocznica naszych wspólnych wyjazdów - dodaje.

Tegoroczne wczasy zorganizowano w dniach 29 czerwca - 9 lipca. Zakwaterowanie - tradycyjnie już w Ośrodku Wczasowym "Alex" w Pustkowie.

W trakcie pobytu atrakcji było wiele, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Plażowanie i kąpiele w ciepłych wodach zdobyły pierwszeństwo. Na drugim miejscu - spacery brzegiem morza. Stałym punktem były spotkania z biesiadą, wyjścia na zachody słońca, a także wieczorki w tawernie z muzyką na żywo.

Miło wspominają seniorzy z Pawłowiczek wyjazdy do Janowa niedaleko Rewala. W tamtejszej Wiosce Artystycznej odgrywane są spektakle teatralne, improwizowane przez aktorów scen łódzkich. Seniorzy obejrzeli, a jednocześnie reżyserowali spektakl "Impro Bang!" z udziałem Joanny Kołaczkowskiej, polskiej aktorki kabaretowej i teatralnej, znanej z występów m.in. w kabarecie Potem, rozpoznawalnej z kabaretu Hrabi.

- Pani Joanna poświęciła nam kilka chwil na rozmowę. Był nam przyjemnie, kiedy opowiadała o sobie i wracała do okresu, który spędziła w Kędzierzynie-Koźlu. Zaskoczona była również tym, że w Janowie, maleńkiej wiosce, spotkała swoich krajan - opowiada pani Maria.

Seniorzy uczestniczyli też w inauguracji działalności Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach. Podczas niej obejrzeli spektakl dramatyczny pt. "Refleksje" z udziałem dwojga studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. W amfiteatrze w Międzyzdrojach wysłuchali koncertu muzycznego pn. "ABBA Show" w wykonaniu artystów ze Szczecina. 

Spacerem często docierali do Trzęsacza czy Pobierowa, gdzie odwiedzali "kwiatowy zegar" i mury starego kościoła. Wspólnie udawali się do Rewala i Niechorza - tam spacerowali zatłoczonymi ulicami i robili zakupy.

Żegnając morze, przyrzekli sobie powrót za rok. W międzyczasie sporo wydarzeń. Kolejne pod koniec lipca - spotkanie nad akwenem w Kobylicach.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe