Jakie cele przed siatkarzami Grupy Azoty ZAKSA w nowym sezonie?

  • 22.07.2021, 08:27
  • Grzegorz Łabaj
Jakie cele przed siatkarzami Grupy Azoty ZAKSA w nowym sezonie? Prezes Grupy Azoty ZAK SA Paweł Stańczyk i prezes klubu ZAKSA Sebastian Świderski
O współpracy z klubem ZAKSA, zwiększonych finansach i celach stawianych przed siatkarzami z Kędzierzyna-Koźla w przyszłym sezonie rozmawiamy z Pawłem Stańczykiem, prezesem Zarządu Grupy Azoty ZAK SA.

Przypomnijmy, że największa firma w regionie jest głównym sponsorem, a także właścicielem klubu. To właśnie wieloletnie wsparcie i zaangażowanie chemicznej spółki pozwala ZAKSIE regularnie walczyć o najwyższe cele na krajowych i międzynarodowych parkietach. Podczas konferencji prasowej, podsumowującej poprzedni i inaugurującej nowy sezon, prezes Grupy Azoty ZAK SA podkreślił, że poziom zaangażowania finansowego spółki wzrasta wraz z poziomem osiąganych wyników sportowych.

- Istotną informacją dla wszystkich fanów kędzierzyńskiej siatkówki jest wiadomość podana podczas konferencji, że Zakłady Azotowe Kędzierzyn jakiś czas temu zawarły z klubem nową umowę.

- Umowę mamy podpisaną na czas nieokreślony. To też pokazuje nasze nastawienie do współpracy. W ostatnim czasie nastąpił z naszej strony wzrost wsparcia finansowego klubu o blisko 10 procent. Ponadto w tym roku, w związku z sukcesem na arenie europejskiej, przekazaliśmy siatkarzom dodatkowe 250 tys. zł. Jesteśmy z klubem nie tylko w sytuacji takiej jak teraz, gdy odniósł fenomenalny sukces na arenie międzynarodowej. Jesteśmy z ZAKSĄ na zawsze, jesteśmy z ZAKSĄ na dobre i na złe.

- Czy po tak fenomenalnym sezonie i osiągniętych sukcesach właściciel i główny sponsor klubu stawia przed drużyną konkretne cele? Wszyscy zdają sobie sprawę, że wygranie Ligi Mistrzów to niecodzienne osiągnięcie i trudno będzie je powtórzyć.

- Przed każdym sezonem oczekiwania nasze, jak i lokalnej społeczności są duże. ZAKSA to najwspanialsza sportowa wizytówka Opolszczyzny. Jednak bez względu na wyniki sportowe oczekujemy od naszego zespołu zaangażowania. O tym mówił między innymi trener Gheorge Cretu. Oczekujemy, że nowy szkoleniowiec, jak i cała drużyna sami będą wyznaczali sobie najwyższe cele. Rolą właściciela i sponsora jest wspieranie tych ambicji tak, abyśmy ponownie byli dumni z gry i zwycięstw naszych siatkarzy.

- Zatem nam, kibicom, pozostaje cierpliwie czekać na rozpoczęcie nowego sezonu i liczyć, że znów będziemy mogli zasiąść na trybunach i dopingować ZAKSĘ.

- Pandemia była dokuczliwa we wszystkich aspektach naszego życia. Sport mocno ucierpiał, szczególnie jeśli chodzi o kontakt zawodników z kibicami. Wszyscy wiemy, jak wygląda widowisko sportowe przy pełnych trybunach i że to wsparcie fanów, nieważne, czy gramy u siebie czy na wyjeździe, jest nieocenione.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 22.07.2021, 17:14
Grupa zwieksza budżet a instalacje sie sypia ciagle oszczędności Zaksa to twór ludzi ktorzi wydaja nie swoje pieniadze w imie czego bogacac sie przy okazji a ludzie pracujacy na to wszystko zarabiaja grosze i jako to sie ma to tego wszystkiego
K
K 23.07.2021, 09:14
W Azotach zarabia się grosze? Pierwsze słyszę ;-)
㊧ ㊭ ㊜
㊧ ㊭ ㊜ 22.07.2021, 12:43
Trochę to śmieszne, że niby wzrost finansowania a trzej podstawowi zawodnicy odeszli i zamiast wzmocnić zespół po wygraniu LM, to się go osłabia. A jak już zaskoczyła gra, to trzeba na nowo budować drużynę. Szkoda, ze o jakiegoś klasowego środkowego się nie postarali do pary z Huberem, bo Amerykanin ma już swoje lata.

Pozostałe