Sprawdź, ile masz pieniędzy odłożonych na koncie w ZUS

  • 22.07.2021, 09:15
  • Źródło: ZUS
Sprawdź, ile masz pieniędzy odłożonych na koncie w ZUS Foto: pixabay
Jaki kapitał odłożyłeś dotąd w ZUS? Jak wygląda twoja hipotetyczna emerytura? Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił najnowsze dane w ramach Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IoSKU). Sprawdzisz je wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

- Informacja o stanie konta ubezpieczonego jest dostępna on-line, na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Pokazuje ona między innymi stan składek ubezpieczonego na 31 grudnia 2020 roku. Od ubiegłego roku nie wysyłamy tych danych w wersji papierowej. Tym bardziej zachęcamy ubezpieczonych do zakładania profilu na PUE ZUS - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Gdzie zobaczysz stan swojego konta na PUE ZUS? Wystarczy wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie „Informacja za 2020 r.”.

Informacja za 2020 r. odzwierciedla stan środków zapisanych zarówno na koncie, jak i subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na 31 grudnia 2020 roku (po przeprowadzonej w czerwcu br. rocznej waloryzacji).

Ubezpieczeni, którzy w 2020 r. ukończyli 35 lat, w IoSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury. ZUS oblicza ją tylko na podstawie konta ubezpieczonego oraz subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”). ZUS w jednym wariancie uwzględnia dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a w drugim przyjmuje, że kończymy już aktywność zawodową i nie odkładamy już składek.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe