Pomówimy o Kościele - spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w Koźlu

  • 22.07.2021, 10:18
  • Ł
Pomówimy o Kościele - spotkanie z ks. Grzegorzem Strzelczykiem w Koźlu
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z księdzem Grzegorzem Strzelczykiem, które odbędzie się w siedzibie głównej MBP przy rynku 23 lipca o godz. 20.15.

Autor książki „Felietony zza hołdy” zaprasza do rozmowy o Kościele – takim, o jakim wielu z nas marzy: uczciwym, rozumnym, prawdomównym, wrażliwym na drugiego człowieka, po prostu ewangelicznym. Spotkanie poprowadzi ks. Łukasz Libowski. Na miejscu będzie można kupić książki Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze”.

Podczas spotkania obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

Ks. Grzegorz Strzelczyk to prezbiter archidiecezji katowickiej, doktor teologii dogmatycznej, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach. Od grudnia 2020 roku członek Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.
Główne zainteresowania badawcze ks. Grzegorza Strzelczyka to chrystologia, a zwłaszcza problemy współczesnych reinterpretacji klasycznej chrystologii dogmatycznej. Także historia teologii (metody teologicznej), kwestia związku teologii z doświadczeniem, wykorzystanie nowych technologii do wsparcia „warsztatu” teologicznego.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe