Kobieta w nocy przez kilka godzin stała przy drodze. Zainteresował się nią młody mężczyzna

  • 22.07.2021, 13:41
  • ART
Kobieta w nocy przez kilka godzin stała przy drodze. Zainteresował się…
Starsza kobieta z walizkami przez kilka godzi stała przy głównej drodze w Reńskiej Wsi. Zdarzenia miało miejsce w nocy z 19 na 20 lipca. Około godziny 20.30 na samotną kobietę zwrócił uwagę 19-letni Jakub, który przejeżdżał przez Reńską Wieś.

Gdy kierowca wracał tą samą drogą o pierwszej w nocy, starsza pani wciąż była w tym samym miejscu.

- Miała ze sobą walizki i torebkę. Zaparkowałem auto obok niej, aby zapytać czy nie potrzebuje transportu - opowiada młody kierowca, który nie pozostał obojętny na los nieznajomej. - Okazało się, że pani pochodzi z Ukrainy. Po krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że zakończyła odbywanie kwarantanny i nie ma się gdzie podziać.

Z rozmowy z Ukrainką wynikło, że przyjechała w celach zarobkowych, jednak po 10 dniach izolacji okazało się, że pracy dla niej nie ma.

- Wiedząc, że ta osoba nie ma się gdzie podziać, zadzwoniłem na policję, aby uzyskać dla niej pomoc. Zaproponowałem jej też jedzenie i picie, ale odmówiła. Po około pół godzinie przyjechał patrol policji - relacjonuje kierowca, który pozostał z Ukrainką do przyjazdu mundurowych.

- Interweniujący policjanci w rozmowie z kobietą ustalili, że pomiędzy nią, a jej rodakami doszło do nieporozumienia. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z pracodawcą, który nie wiedział o tym konflikcie. Kobieta powróciła do miejsca zamieszkania - poinformowała nas komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ac/dc
ac/dc 22.07.2021, 21:53
Dla 19-sto latka starsza pani to 30-sto latka , a dla mnie to 85-cio latka więc nadal nie wiemy dla jakiego przedziału wiekowego nie było pracy ....
AD
AD 23.07.2021, 09:33
A to jest najistotniejsze? Brawo!
fwef
fwef 23.07.2021, 15:06
Nie jest najistotniejsze, ale ma znaczenie. Co wg Cie ie jest najistotniejsze w tej historii? Jeden wątek...
AD
AD 25.07.2021, 12:21
To chyba jasne, że chłopak wykazał chęć pomocy, co zawsze zasługuje na uznanie.

Pozostałe