Marcin Kostrzyński po raz pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu!

  • 22.07.2021, 16:16
  • Ł
Marcin Kostrzyński po raz pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu!
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - autorem popularnych filmów o polskiej przyrodzie, które odbędzie się w filii nr 5 przy ul. Damrota w sobotę 24 lipca o godz. 16.

Marcin Kostrzyński z wykształcenia dziennikarz, leśnik, operator kamery. Wielki miłośnik i obserwator przyrody, o której potrafi w pasjonujący sposób opowiadać godzinami. Autor książek: „Przyrodyjki”, „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, „Puszcza”.

Prowadzi kanał na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideoblog na Facebooku. Zwierzęta filmowane są w naturalnym środowisku. Krótsze i dłuższe filmiki zachęcają młodszych i starszych do podglądania ptaków, ssaków i owadów. Autor za kamerą zdradza sposoby i sekrety filmowania dzikiej przyrody.

Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie.

Podczas spotkania w kędzierzyńskiej bibliotece, które będzie też transmitowane na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej, usłyszymy gawędy o wilkach, ale nie tylko. Marcin Kostrzyński zaprezentuje kilka swoich filmów, również tych najnowszych, jeszcze niepublikowanych. Wstęp wolny. Co istotne, obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (wymagane okazanie potwierdzenia).

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu edukacyjno-informacyjnego „Moja zielona okolica”. Projekt ten obejmuje spotkania autorskie i warsztaty dla dzieci i dorosłych na temat ochrony środowiska, lokalnej bioróżnorodności, owadów zapylających, pielęgnacji roślin w ogródkach społecznych, ekowarsztaty z wykorzystaniem między innymi materiałów z recyklingu. Partnerami na rzecz realizacji projektu są: gmina Kędzierzyn-Koźle, Związek Międzygminny „Czysty Region” oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe