Pływacy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle startowali w mistrzostwach Polski

  • 22.07.2021, 17:54
  • Ł
Pływacy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle startowali w mistrzostwach Polski
Reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zakończyli rywalizację w mistrzostwach Polski w pływaniu. Zawodnicy z naszego miasta wystąpili w kilku kategoriach wiekowych, jednak żadnemu z nich nie udało się zdobyć medalu.

Starty w zawodach rangi mistrzowskiej rozpoczęli seniorzy, którzy jeszcze w maju rywalizowali w Lublinie. Nasze miasto reprezentowali Wiktoria Smętek i Jarema Stańczyk. Walcząc z najlepszymi w kraju nie stanęli na podium, ale poprawili swoje rekordy życiowe, co cieszy ich samych i szkoleniowców.

Na początku lipca w Olsztynie rywalizowali 14-latkowie. Dla trójki z MMKS-u była to pierwsza tak poważna impreza, na której wypadli całkiem dobrze. Szymon Skrzypiec w swoim najlepszym występie zajął ósme miejsce na 50 m stylem klasycznym. Ponadto cztery razy popłynął w finałach B, gdzie zajmował następujące lokaty: 11. 200 m stylem zmiennym, 13. 100 i 200 m stylem klasycznym, 15. 50 m stylem dowolnym. Natalia Skrzypczak dwa razy wystąpiła w finałach B. Zajęła 12. lokatę na 400 m stylem zmiennym oraz 14. na 200 m stylem klasycznym. Z kolei Patrycja Wojciechowska w swoim najlepszym starcie uplasowała się na 29. miejscu w wyścigu na 200 m motylkiem.

Z kolei w dniach 15-18 lipca w trzech miastach rozegrano równocześnie mistrzostwa Polski juniorów w trzech grupach wiekowych.

W Oświęcimiu rywalizowali 15-latkowie, a w gronie 512 zawodniczek i zawodników ze 160 klubów z całego kraju, byli Paulina Kużaj, Marek Smętek i Rafał Smętek. Każdy z naszych młodych pływaków poprawił rekordy życiowe.

W Warszawie o medale walczyli 16-latkowie. Kamil Gohla w swoim najlepszym występie zajął siódme miejsce w wyścigu na 200 m stylem klasycznym, a na 50 i 100 m klasykiem zajął 17. lokaty. Kamil Kania również poprawił swoje najlepsze wyniki i był 15. na 200 m stylem klasycznym, a w tym samym stylu na dystansie 100 m uplasował się na 18. pozycji.

W Bydgoszczy rywalizowali najlepsi w kraju 17- i 18-latkowie, a wśród nich Marcin Wręczycki. Pływał w swoich koronnych konkurencjach na 50 , 100 i 200m stylem klasycznym poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe.

- Gratulujemy wszystkim udanych startów, nowych rekordów i sportowej rywalizacji na arenie ogólnopolskiej. Dziękujemy trenerom i rodzicom za wkład i wsparcie podczas przygotowań. Udział naszych zawodników w tak ważnych zawodach, jak mistrzostwa Polski, był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle i Grupy Azoty ZAK SA - informuje Ewa Madej, kierownik sekcji pływania MMKS-u Kędzierzyn-Koźle.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe