Zawody z pompą. Młodzi strażacy będą rywalizować na boisku

  • 23.07.2021, 08:33
  • W
Zawody z pompą. Młodzi strażacy będą rywalizować na boisku  W
Dawno temu odeszły do lamusa. Dziś to sprzęt o znaczeniu jedynie historycznym. Mimo to pożarnicy pielęgnują pamięć o przeszłości.

Sędziwe sikawki wciąż się sprawdzają. Tu ważna jest nie liczba koni mechanicznych, a siła mięśni. Dowodzili tego w minionych latach adepci pożarnictwa, którzy na boisku w Pokrzywnicy tłoczyli wodę za pomocą pełnowymiarowych zabytkowych sikawek konnych. Udowodnią to również 24 lipca podczas X Regionalnych Zawodów Sikawek Konnych Młodzieży do lat 18.

Zbiórka jednostek przy remizie OSP Pokrzywnica zaplanowana jest na godz. 14. Stamtąd drużyny udadzą się na boisko, gdzie po odprawie dowódców i losowaniu list startowych rozpoczną się zawody.

Przeciskanie piłki golfowej przez wąż strażacki W72, slalom pomiędzy tyczkami, bieg przez tunel, rozwinięcie bojowe liny, pompowanie wody aż do zbicia drewnianych belek. Z takimi konkurencjami w 2019 r. mierzyły się drużyny reprezentujące nie tylko nasz powiat.

- Lista jest już zamknięta. Zgłoszonych jest 26 jednostek. Daje to ponad 260 uczestników w wieku 10-18 lat oraz przeszło 100 dzieci w kategorii wiekowej od 3 do 10 lat. Przyjadą drużyny z Raciborza, Bielska-Białej, okolic Wrocławia, a także z powiatów głubczyckiego, krapkowickiego, prudnickiego, nyskiego i oczywiście kędzierzyńsko-kozielskiego - powiedział nam 13 lipca Sebastian Morawiec, naczelnik OSP Pokrzywnica. Zarząd tej jednostki organizuje zawody wraz ze Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu i gminą Reńska Wieś przy wsparciu sponsorów.

- Zapraszamy do Pokrzywnicy. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i starszych - zachęca dh Morawiec.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe