Do wyjazdu na ćwiczenia jak znalazł. Wóz posłuży jeszcze przez długie lata

  • 25.07.2021, 11:20
  • W
Do wyjazdu na ćwiczenia jak znalazł. Wóz posłuży jeszcze przez długie… Fot. OSP Miejsce Odrzańskie Samochód przekazał przedstawicielom OSP Miejsce Odrzańskie komendant powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu st. bryg. Piotr Dudek
​​​​​​​Pomysł na pozyskanie busa już od długiego czasu był dyskutowany w jednostce. Niestety nie było jej stać za zakup. Kiedy dowiedziano się o wymianie busa przez Komendę PSP w Kędzierzynie-Koźlu, postanowiono napisać pismo o pozyskanie wysłużonego pojazdu.

Mowa o samochodzie kwatermistrzowskim VW T4. Protokół jego przekazania jednostce w Miejscu Odrzańskim złożył na ręce jej przedstawicieli: Sabiny Blany i Tobiasa Wąsika 20 lipca komendant powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu st. bryg. Piotr Dudek. "Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przekazanie samochodu, z pewnością posłuży nam jeszcze przez długie lata" - informowano na profilu facebookowym jednostki z gminy Cisek.

- Dzięki naszej bogatej działalności skoncentrowanej na współpracy przedstawiciele PSP uznali, że w pełni na niego zasługujemy - mówi Sabina Blana. Jednostka, w której działa, organizuje wiele wydarzeń, szczególnie skierowanych do młodzieżowych drużyn pożarniczych. - Czasami jest wymagany transport. Zazwyczaj druhowie musieli jechać kilkoma autami, a teraz będzie to ułatwione. Dla przykładu: obecnie drużyna przygotowuje się do Mistrzostw Polski i są konieczne wyjazdy na treningi na bieżnie tartanową- wyjaśnia.

Na stanie jednostki z Miejsca Odrzańskiego jest wóz bojowy Magirus Deutz 170D11 z 1975 r. OSP zrzesza 82 członków.

W

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe