W starostwie przypominają: od lipca mamy 60 dni na rejestrację pojazdu

  • 27.07.2021, 09:35
  • Źródło: Starostwo powiatowe
W starostwie przypominają: od lipca mamy 60 dni na rejestrację pojazdu
Zgodnie z nowelizacją „ustawy antycovidowej” z dnia 24 czerwca 2021 r., terminy na pierwszą rejestrację pojazdu sprowadzonego z krajów UE oraz zawiadomienie o nabyciu/zbyciu zostały wydłużone z 30 do 60 dni. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 1 lipca 2021 r. i weszła w życie z dniem ogłoszenia.

W przypadku pojazdu sprowadzonego z państwa UE po 1 lipca 2021 r. termin na zarejestrowanie pojazdu wynosi 60 dni. Tak samo w przypadku kupna bądź sprzedaży pojazdu po 1 lipca 2021 roku - termin na zgłoszenie nabycia lub zbycia wynosi także 60 dni.

Niewykonanie przez właściciela tych obowiązków spowoduje nałożenie kary finansowej.  

Przypominamy, że w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonuje wygodny i sprawny elektroniczny system kolejkowy. Wystarczy wejść tu https://bezkolejki.eu/spkedzierzyn i wybrać dogodny termin wizyty w wydziale komunikacji. By uprościć kontakt bez potrzeby szukania odpowiedniego numeru telefonu, nasz wydział Komunikacji i Transportu ma jeden numer – 77 405 27 35. Obojętnie z jaką sprawą dzwonimy, wybieramy ten numer i dopiero potem temat rozmowy.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe