Koniec serwisu społecznościowego Nasza Klasa. NK.pl odchodzi do lamusa po 15 latach funkcjonowania

  • 27.07.2021, 14:24
  • Źródło: RASP
Koniec serwisu społecznościowego Nasza Klasa. NK.pl odchodzi do lamusa…
Nasza Klasa, od lat nazwana po prostu NK.pl, po piętnastu latach istnienia oficjalnie kończy swoją działalność. Administrator portalu, Ringier Axel Springer Polska z siedzibą w Warszawie, już dwa miesiące temu ogłosił że wypowiada całość usług Serwisu NK.pl. Nasza Klasa powstała w 2006 r. i przez wiele lat była najpopularniejszym serwisem internetowym w Polsce.

W najlepszym czasie strona chwaliła się ponad 19 mln użytkowników.  Z czasem popularność Naszej Klasy spadała, a nowi właściciele próbowali ją ratować.

Osoby, które posiadały aktywne konta, mogły ich używać do dnia zamknięcia platformy, czyli do 27 lipca 2021 roku. Wraz z zakończeniem działalności serwisu, dane osobowe użytkowników platformy zostaną trwale usunięte „ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania”, jednak proces ten „może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy”.

„Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)” – czytamy w oświadczeniu spółki Ringier Axel Springer Polska.

Nasza Klasa powstała z inicjatywy czterech studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego listopadzie 2006 roku. Jak czytamy, początkowo portal „miał łączyć starych znajomych i umożliwiać im wymianę wiadomości, ale także umawianie się na spotkania klasowe po latach”. Do prawie pierwszej dekady XXI wieku Nasza Klasa nie miała konkurencji, ponieważ Facebook w Polsce nie był wtedy jeszcze tak popularny. Dowiadujemy się jednak, że wraz ze wzrostem zagranicznej platformy, NK.pl próbowała m.in. zmienić wygląd i nazwę, aby „przyciągnąć użytkowników i nie tracić obecnych”. Jednakże działania te okazały się niewystarczające.

Ale mamy dla Was dobrą wiadomość! Zostało jeszcze Gadu Gadu!

Źródło: RASP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe