Mnóstwo nielegalnego alkoholu i papierosów oraz narkotyki znaleziono w mieszkaniu i garażu

  • 28.07.2021, 11:12
  • Źródło: KPP
Mnóstwo nielegalnego alkoholu i papierosów oraz narkotyki znaleziono w… Foto: KAS
Funkcjonariusze opolskiej KAS wspólnie z policjantami z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 59-letniego mężczyznę. Znaleziono u niego narkotyki oraz nielegalny alkohol, papierosy i tytoń. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 tys. złotych.

Działania kryminalnych związane z przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły funkcjonariuszy do 59-latka. Jak wynikało z ustaleń policjantów mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miał posiadać narkotyki. Informacje te potwierdziły się.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe mężczyzny oraz w bębnie suszarki do ubrań w miejscu zamieszkania środki odurzające. Łącznie zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany i kilka gramów amfetaminy.

Dodatkowo w zajmowanym przez 59-latka garażu znaleziono blisko 300 litrów spirytusu, ponad 51 tys. sztuk papierosów i blisko 8 kg nieoznakowanego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu policjanci współpracowali z funkcjonariuszami opolskiej KAS, którzy oszacowali wartość alkoholu, papierosów i tytoniu na 65 tys. złotych. Uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu już zarzut związany z posiadaniem narkotyków. Dodatkowo w związku z paserstwem akcyzowym Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi postępowanie karno-skarbowe i postępowanie administracyjne. Za te czyny grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie.

Źródło: KPP

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pani od polskiego
pani od polskiego 28.07.2021, 15:39
Wspólne cudowne wspólne dzieło.

Pozostałe