Ruszyły zapisy do leśnego półmaratonu i biegu na 10 km w Kędzierzynie-Koźlu

  • 28.07.2021, 17:37
  • Źródło: Urząd miasta
Ruszyły zapisy do leśnego półmaratonu i biegu na 10 km w Kędzierzynie-Koźlu Foto: Fabryka Aktywności XYZ Kędzierzyn-Koźle
Atrakcyjna, ciekawa i wyjątkowa – taka będzie impreza biegowa pn. „Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle”. Zawodnicy będą mieli do pokonania leśne trasy o długości 10 lub 21 kilometrów. Rywalizację zaplanowano na październik, ale już ruszyły zapisy.

Lasy Kędzierzyna-Koźla skrywają wiele tajemnic związanych z bogata historią tych ziem.

- Mamy co pokazać, i mamy się czym chwalić - mówi prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych XYZ Witold Jochimczyk. - To piękny teren obfitujący w atrakcje. Zabytkowy ponad stuletni las bukowy (najstarszy las bukowy Nadleśnictwa Kędzierzyn), znaki runiczne a przede wszystkim oszałamiająca przyroda.

Trasa biegu prowadzi przez lasy pełne zwierzyny. Spotkać tu można między innymi: jelenie, daniele, sarny, dziki i lisy, a przy odrobinie szczęścia trafimy także na orła bielika, żurawia czy bociana czarnego.

- Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle to nie tylko półmaraton. Zawodnicy mają do wyboru dystans 21 lub 10 kilometrów. Biegiem lub marszem - mówi Tomasz Cholewiński, wiceprezes Stowarzyszenia XYZ – Fabryka Aktywności, które jest organizatorem imprezy. - Spodziewamy się wielu uczestników z regionu i gości z kraju. Mamy ofertę dla każdego lubiącego aktywność. Dla długodystansowców, średniodystansowców, dla wszystkich, którzy chcą spędzić aktywnie czas w super lesie. Do udziału w DDKK2021 zapraszamy również uprawiających nordic walking. Trasę można pokonać szybko (biegiem), dokładnie (truchtem) lub precyzyjnie czyli maszerując. Limit czasu na pokonanie trasy to blisko pięć godzin.

Impreza odbędzie się 10 października. Start o godz. 10.00 za mostem na Kanale Kędzierzyńskim przy ul. Dąbrowa Leśna (osiedle Azoty).

Regulamin i zapisy na stronie: www.sisxyz.pl.

Współorganizatorami wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerem i gospodarzem terenu Nadleśnictwo Kędzierzyn. Patronat honorowy objęła prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Kontakt do organizatorów: 668544990 lub 504992191, e-mail: [email protected] Strona wydarzenia na Facebooku.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe