Praca czy opieka nad dzieckiem? Już nie musisz wybierać

  • 29.07.2021, 09:07
  • Źródło: WUP
Praca czy opieka nad dzieckiem? Już nie musisz wybierać
Dobra wiadomość dla młodych rodziców, którzy planują powrót do pracy. Właśnie rozpoczął się nowy nabór do projektu: „Opolskie dla rodziców i dzieci III”. W ramach tej inicjatywy możliwe jest uzyskanie środków na zapewnienie opieki nad dziećmi do lat 3. Z atrakcyjnego dofinansowania skorzysta 105 rodzin, które spełnią kryteria.

Program ma na celu udzielenie wsparcia rodzicom lub opiekunom prawnym, chcącym wrócić na rynek pracy, poprzez finansowanie opieki w żłobku, lub klubie dziecięcym. Osoby, które spełnią formalne kryteria, mogą liczyć na finansowanie z Wojewódzkiego Urzędu pracy w Opolu przez okres maksymalnie 12 miesięcy. Przy czym rodzice zobowiązani są do wnoszenia opłat za wyżywienie dzieci. Z pomocy skorzystać będą mogli pracujący opiekunowie prawni, którzy przebywają na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim oraz osoby osiągające niskie dochody (tzw. ubodzy pracujący).

W razie pytań dotyczących programu proszę kontaktować się z pracownikami biura projektu pod numerem: 77 4416802. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej www.zlobki.wup.opole.pl.

 

Źródło: WUP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe