Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla w czołówce

  • 30.07.2021, 10:57
  • Ł
Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla… Finały rozegrane zostaną na stadionie "Kuźniczka"
Piaszczyste boiska na stadionie „Kuźniczka” w Kędzierzynie-Koźlu będą areną turnieju finałowego Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej, który rozegrany zostanie w dniach 7 i 8 sierpnia. W rozgrywkach tych dobrze prezentują się zawodnicy z naszego miasta.

To jedna z najstarszych imprez w historii krajowej siatkówki plażowej. Opolski Związek Piłki Siatkowej organizuje ją od ćwierć wieku. Uczestnicy cyklu otrzymują punkty za miejsca uzyskane w poszczególnych turniejach, a ich suma zdecyduje o tym, które pary wystąpią w wielkim finale. Ten odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 7-8 sierpnia.

Do tej pory najlepsi siatkarze plażowi w województwie rozegrali kilka turniejów, nie brakowało w nich reprezentantów naszego miasta. W Głuchołazach zwyciężyli Szymon Bąk i Mikołaj Sarnecki, a drugie miejsce zajęli Dawid Czapla i Maciej Matyjasek.

W kolejnym turnieju w Suchym Borze ponownie tryumfowali Szymon Bąk i Mikołaj Sarnecki, a Grzegorz Barciak i Aleksander Januszkiewicz zajęli miejsca 5.-6. Inna kolejność była podczas zawodów na kędzierzyńskim stadionie „Kuźniczka”. Tu duet Barciak/Januszkiewicz był drugi, a tuż za nim uplasowali się Bąk i Sarnecki. Na miejscach 5.-6. sklasyfikowani zostali Jakub Korczyk i Miłosz Zasłonka.

W Bąkowie z naszych zagrał tylko Szymon Bąk. Tym razem w parze z Damianem Fijakiem z Pietrzykowic stanęli na najniższym stopniu podium. Z kolei w Kamieniu Śląskim nasze miasto reprezentował jedynie Aleksander Januszkiewicz. W duecie z Markiem Kucharskim z Nysy również zajęli trzecią pozycję.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix zdecydowanym liderem jest Szymon Bąk, który zgromadził 360 punktów. Mikołaj Sarnecki jest czwarty (280 pkt.), a Aleksander Januszkiewicz - piąty (230 pkt.).

Niestety, w rozgrywkach żeńskich nie wystąpiły reprezentantki Kędzierzyna-Koźla. Nie mamy też swoich przedstawicieli w rozgrywkach mikstów.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe