Sztywny Pal Azji zagra na letniej scenie muzycznej na kozielskim rynku

  • 30.07.2021, 20:00
  • ŁAG
Sztywny Pal Azji zagra na letniej scenie muzycznej na kozielskim rynku Foto: Facebook zespołu Sztywny Pal Azji świętuje 35-lecie istnienia
To będzie dzień pełen dobrej muzyki, ale nie tylko. Trzynasta edycja „Motoserca” oraz „Letnia scena muzyczna” Miejskiego Ośrodka Kultury odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu 1 sierpnia. Gwiazdą imprezy będzie zespół Sztywny Pal Azji. Wstęp wolny!

„Motoserce” nie jest organizacją ani stowarzyszeniem. Jest ideą wynikającą z potrzeby serca i chęci działania. Od kilkunastu lat imprezy promujące krwiodawstwo i bezpieczną jazdę na drodze organizują kluby należące do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Co roku zbiórki krwi i towarzyszące im festyny odbywają się w kilkudziesięciu miastach Polski.

Tym razem spotkamy się na kozielskim rynku, na który od godz. 12 zapraszają klub Troopers of Highways MC Poland, Polski Czerwony Krzyż, gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na miejscu stanie krwiobus, w którym do godz. 17 każdy będzie mógł oddać życiodajny płyn.

Poza zbiórką krwi odbędą się koncerty zespołów Road Rock i Honker. Będzie też można skorzystać z symulatora dachowania oraz wziąć udział w teście zderzeniowym.

Ale to nie jedyne atrakcje tego dnia na kozielskim rynku. Po zakończeniu „Motoserca” rozpocznie się „Letnia scena muzyczna”. Najpierw (godz. 17) propozycja dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu. Program „Jedziemy na olimpiadę” to muzyczny show, na który składają się hity znane i kochane przez dzieci.

Gwiazdą imprezy będzie zespół Sztywny Pal Azji, którego koncert rozpocznie się o godz. 18.30. To kawał historii polskiego rocka. W latach osiemdziesiątych grupa zdobyła rozgłos występami w Jarocinie. Utwór „Nasze reggae” stał się nieoficjalnym hymnem kultowego festiwalu. Mieszanka popularnego wówczas punk rocka z rytmami reggae szybko przysporzyła zespołowi wielu fanów. Debiutancki album pt. „Europa i Azja” z kultowymi piosenkami, jak choćby: „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z...” czy „Nieprzemakalni I”, wszedł do kanonu polskiego rocka. Pozycję grupy potwierdziła płyta „Szukam nowego siebie” z 1989 roku. Kolejne lata to liczne koncerty, nowe płyty, ale i zmiany w składzie oraz przerwy w działalności. Były też trudne chwile, jak ta w 2006 roku, gdy zmarł perkusista Janusz Deda.

W 2007 roku zespół wznowił działalność, ale pierwszego wokalistę zastąpił finalista programu telewizyjnego „Idol” - Bartosz Szymoniak. Kapela zagościła na Dniach Kędzierzyna-Koźla 2010. W 2014 roku utwór „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w polskim topie wszech czasów listy przebojów „Trójki”. Rok później do składu wrócił wokalista i pianista Leszek Nowak, a wraz z nim obecnie grają: Jarosław Kisiński, Paweł Nazimek, Zbyszek Ciaputa, Wojtek Wołyniak oraz Krystian Różycki.

Impreza na rynku zakończy się występem formacji The Small Town Kids (godz. 20.30). To młody i świeży, nie tylko PESEL-ami, duet stworzony przez Filipa Wojtala i Michała Świdra. Panowie poznali się w liceum w Policach, muzycznie zaś na przeglądach talentów i szkolnych apelach, gdzie grywali razem utwory Metalliki i Imagine Dragons.

ŁAG

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe