Opolska KAS odzyskała ponad 34 miliony złotych podatku od dwóch firm

  • 30.07.2021, 16:17
  • Źródło: KAS
Opolska KAS odzyskała ponad 34 miliony złotych podatku od dwóch firm
Firmy, które wykazały wielomilionowe straty, musiały złożyć korekty deklaracji podatkowych oraz dopłacić 34 miliony złotych podatku z odsetkami. To efekt kontroli Krajowej Administracji Skarbowej.

Opolski urząd celno-skarbowy przeprowadził kontrole celno-skarbowe w dwóch podmiotach, należących do tej samej grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej. Kontrola dotyczyła podatku CIT za rok podatkowy 2016. W jej trakcie pracownicy KAS ustalili, że podmioty wykazują duże straty podatkowe. Ich bezpośrednim powodem było zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów - w zawyżonej wysokości - wydatków na objęcie udziałów w podmiotach powiązanych.

Straty podatkowe okazały się niższe o 260 milionów złotych. Dzięki działaniom KAS firmy skorygowały wartość nabytych udziałów, co spowodowało obniżenie wysokości wykazanych przez nie strat podatkowych o około 260 milionów złotych.

Kontrolowane podmioty zgodziły się z wynikami kontroli i złożyły korekty deklaracji podatkowych za lata 2016, 2017, 2018 i 2019. Natomiast za rok 2020 nie tylko skorygowały deklarację, ale dodatkowo dopłaciły podatek wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości ponad 34 milionów złotych.

 

Źródło: KAS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alina ***** **
Alina ***** ** 01.08.2021, 08:43
I tak działa PIS. Brawo.

Pozostałe