Tragiczny wypadek rodziny pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla. Nie żyje mała dziewczynka

  • 31.07.2021, 23:29
  • ART
Tragiczny wypadek rodziny pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla. Nie żyje mała… Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu
Do wypadku doszło 26 lipca o godzinie 17.30 na drodze krajowej nr 112 pomiędzy Puławami a Zwoleniem w miejscowości Łagów (województwo lubelskie). Samochód osobowy, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina, dachował. W środku było małżeństwo z Raszowej z trójką dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Ich matka pochodzi z Kędzierzyna-Koźla i pracuje w jednej ze szkół miejskich. W zdarzeniu najbardziej ucierpiała 5-cio letnia Łucja, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Lublinie.

Niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Jak podał portal echodnia.eu według wstępnych ustaleń policji kierowca samochodu mitsubishi grandis zdecydował się na ryzykowny manewr wyprzedzania samochodu fiat stilo.

- Doszło do otarcia dwóch samochodów. Mitsubishi zjechało na pobocze i dachowało. Ranny został kierowca tego samochodu oraz czworo pasażerów. Wszyscy trafili do szpitala w Lublinie. Działania ratownicze obejmowały zabezpieczenie miejsca zdarzenia i pojazdów, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w tym prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz usunięcie pozostałości powypadkowych. Z uwagi na liczbę i obrażenia rannych na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W działaniach uczestniczyło 6 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz 4 zespoły ratownictwa medycznego. W czasie działań droga była zablokowana. Jak ustalili policjanci kierujący byli trzeźwi.– czytamy na stronie echodnia.eu.

31 lipca późnym wieczorem o śmierci 5-cioletniej Łucji poinformowała na swoim profilu Parafia św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu

- Wielu z nas modliło się w ostatnich dniach za rodzinę z dziećmi, którzy ulegli wypadkowi, a przede wszystkim za ich córkę Łucję, która od dzisiaj jest w niebie. Otoczmy Jej rodzinę naszą modlitwą – czytamy w komunikacie.

ART

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawid
Dawid 02.08.2021, 22:28

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Magdalena
Magdalena 01.08.2021, 21:09
Proszę o kontakt w sprawie wypadku : [email protected]
Jola
Jola 01.08.2021, 15:25
Wielkie wyrazy współczucia dla najbliższych, niech Wasz Mały Aniołek wyprosi ogromnej siły i wiary na miarę wiary Hioba, niech to wielkie cierpienie w jakim teraz jesteście skutkuje wszelkim dobrem od ludzi, byście w spokoju mogli przejść tę ciężką próbę wiary.
Mały Piękny Aniołku jesteś w Niebie by wstawiać się i pomagać z Góry.
Tatusiu Aniołka - nie mogłeś akurat tego przewidzieć. Twój Aniołek jest już szczęśliwy!!! i stale będzie przy Tobie. Jesteś wierzący, to wiesz że w soboty przychodzi po nas Maryja, nie mogła mieć lepszej opieki Twoja córeczka.
Ewa
Ewa 01.08.2021, 20:29
Nie mógł przewidzieć? Jak wykonywał ryzykowny manewr??? Kierując samochodem nie trzeba przewidywać trzeba myśleć
Jarod
Jarod 03.08.2021, 09:53
Pani Ewo, proszę sie nie kierować tym co napisano bo to jest oparte na pierwszej relacji z wypadku. Kolejna kilka godzin poźniej ujawnia, że w zdarzenu brało udział jeszcze jedno auto. A poza tym jeśli ma Pani prawo jazdy to pewnie nie raz Pani wyprzedzała i być może pamięta Pani z kursu nauki jazdy, że manewr wyprzedzania jest z definicji ryzykowny. A informacje prasowe lubią wykorzystywać tego typu sformułowania dla podniesienia czytalności. Łatwo się krytykuje jak się siedzi anonimowo na kanapie i czyta. Pani tam nie bylo i nie wie co sie wydarzyło. Więc proszę zachować swoje przemyślenia i zaczekać na ustalenia śledztwa i cieszyć się, że to nie Pani się zdarzyło. Nie potrzeba dodatkowego cierpienia. Tego co już jest teraz jest już obezwładniającym obciążeniem dla rodziny
Życzę zdrowia.
Jola
Jola 02.08.2021, 15:50
Droga Pani Ewo, był już apel żeby nie komentować zachowania Taty Łucji, uszanujmy ich żałobę. Naszym zadaniem jest teraz otoczyć bliskich opieką i wsparciem, proszę samej pomyśleć jakby się Pani czuła z tego typu uwagami, tracąc najmłodsze swoje dziecko, które już za życia było uosobieniem szlachetności i dobra.
Obserwator
Obserwator 01.08.2021, 11:57

Komentarz zablokowany

Kolejny, podobny komentarz z tego samego IP, pisany pod innym nickiem.

Apoloniusz
Apoloniusz 01.08.2021, 08:13
Do ilu tragedii doprowadziło już czasami bezsensowne wyprzedzanie. Co to da, że dotrzemy 5, 10 lub 15 minut wcześniej do celu?
Osoba
Osoba 01.08.2021, 10:09
Zgadzam się, ale tutaj w tym przypadku prawda jest inna, jak zwykle redakcja nie zna szczegulow wypadku. Wyrazy współczucia dla rodziny 😪
Kamila
Kamila 01.08.2021, 09:59
A może tak ugryźć się w język czasem i komentarz zostawić dla siebie. Rodzina bardzo cierpi i takie komentarze są nie potrzebne !
Sieczka
Sieczka 01.08.2021, 01:35
Szanowna redakcjo, województwo lubuskie jest na części zachodniej Polski, natomiast Zwoleń znajduje się w województwie mazowieckim a Puławy w województwie lubelskim.
Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

Pozostałe